Škoda na autosalónu: letos Superb, příště snad už SUV | Reflex.cz
nahoru

Škoda na autosalónu: letos Superb, příště snad už SUV

Petr Švihák17. září 2015 • 11:00
Škoda na autosalónu: letos Superb, příště snad už SUV
foto: Petr Švihák

Mladoboleslavská automobilka Škoda má na autosalónu IAA Frankfurt 2015 jednu z největších expozic. Světovou premiéru si tu odbývá Škoda Superb v sportovní verzi SportLine.

Tento název je znám již z modelu Favorit. SportLine se od běžných Superbů liší hned v několika detailech. Jezdí na nových černých osmnácti a devatenáctipalcových litých kolech, má zatmavená okna. Především má o 15 mm nižší podvozek pro ostřejší chování v zatáčkách.

V luxusním interiéru je tříramenný, kůží potažený sportovní volant, koženou řadicí páku, nechybí ani sportovnější sedadla s jinými potahy, hliníkové pedály či dekorační prvky imitující karbon.

Smršť novinek do budoucna

Žádný koncept nakonec Škodovka do Frankfurtu nepřivezla. Co ale automobilka chystá do budoucna? Podle Kabani budou i nové modely především funkční a praktické, jako třeba Superb.

Škoda chystá sedmimístné SUV, i když se konstrukce rodila těžko. Sportovní linie bylo těžké skloubit s vyšší karosérií SUV. „Hlavně se zadními partiemi jsme se dost potýkali. Přece jenom jsme museli někam uložit třetí řadu sedaček. Dalo to hodně práce, o výsledku jsem ale přesvědčen, že působí dynamicky a elegantně,” uvedl šéfdesigner Jozef Kabaň.

Oceňovaný šéfdesigner, který stál i u zrodu supersportu Bugatti Veyron, dále prozradil, že je už hotový facelift trojkového modelu Octavia. Z podledu designu se má jednat o nové auto. Ještě letos vyjede nová Škoda Roomster.

Petr Švihák

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Karel Steigerwald: Jirásková, Švorcová, Chramostová aneb Tři herečky v románu, který nenapíšu
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější