nahoru

Jak by vypadala města osvětlovaná pouze hvězdami

Daniel Baret7. září 2015 • 17:00
Jak by vypadala města osvětlovaná pouze hvězdami
foto: Thierry Cohen

V pozorování hvězd platí přímá úměra - čím víc světel je kolem vás, tím méně hvězd uvidíte na obloze. Právě tohoto fenoménu se chytl francouzský umělec Thierry Cohen, který se  ve své sérii Darkened Cities (Potemnělá města) snaží zachytit, jak by vypadala města osvětlená pouze hvězdama.

"Kombinací dvou fotografií utvářím novou realitu, kterou nemůžete vidět pouhým okem. Mé fotografie nemají působit post-apokalypticky. Pouze ukazuji, jak by města vypadala v noci bez osvětlení," říká Cohen.

Cohen nejdříve vyfotí podexponovanou (málo světlou) fotku města. Poté cestuje po stejné zeměpisné šířce do méně obydlené oblasti a tam vyfotí fotku hvězd na nebi. Nakonec obě fotky zkombinuje.

"Fotografie je pro mě více o poezii, než o striktním zachycování reality, tak jak je. Pomocí fotografii můžete ukázat, jak vidíte svět vy," uzavírá Cohen.

Luxusní jachta, která se může změnit v ponorku. Podívejte se

Zvláštní studny v Indii, které pomalu upadají v zapomnění
Daniel Baret 6. září 2015 • 13:00

Zvláštní studny v Indii, které pomalu upadají v zapomnění

Daniel Baret

Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější