nahoru

Dvacetiletý fotograf Adam Bakay představuje Neuvěřitelnou Indii

bah26. prosince 2014 • 10:00
Dvacetiletý fotograf Adam Bakay představuje Neuvěřitelnou Indii
foto: adambakay.com

Adam Bakay je dvacetiletý talentovaný fotograf z Prahy. A tím fotograf je skutečně myšleno fotograf. Nepatří zrovna do skupiny těch lidí, kteří si za jméno dosadí přívlastek "Photography" a za vrchol svých děl považují fotky na Instagramu. Adam Bakay vás - alespoň virtuálně - vezme na cestu po Indii. 

"Do Asie jsem vyjel vůbec poprvé a absolutně jsem netušil, co mě čeká. Mezi lidmi, kteří v Indii žijí, jsou strašné rozdíly. Já jsem toužil vidět tu opravdovou Indii namísto drahých hotelů a turisticky atraktivních destinací. Cestoval jsem tak vlakem nebo autobusem místo letadel. Nejednou jsem ve vlaku strávil i 24 hodin. Ubytovával jsem se v guest domech nebo levných hotelech. Člověk si uvědomí a zamyslí se nad tím, kde žije a jak dobře se má. Takovou cestu bych doporučil všem, bylo to neskutečné," říká o své cestě Adam Bakay. 

Zkušenosti získáte časem, ale talent neobejdete. Ten však mladému pražákovi rozhodně nechybí. Adam Bakay se o letních prázdninách vydal s přáteli na cestu za polární kruh a nafotil sérii porozuhodných fotografií. V zimě se proto rozhodl vyjet naopak za teplem, a to konkrétně do Indie. Na cestě byl tři prosincové týdny, najezdil tisíce kilometrů vlakem, nabyl nových zkušeností, nafotil spoustu zajímavých fotografií.  

Mumbai, Nové Dillí, Váránasí, Himaláj, a další. Jenže všude dobře, doma nejlíp; jiný kraj - jiný mrav. O tom ví Adam své.

Jaká je Indie očima Adama Bakaye? Jak ji vidí svým objektivem? 

Podívejte se na úžasné fotografie mladého talentovaného fotografa z Prahy. 

Na všechny jeho projekty se podívejte na webu www.adambakay.com.

bah
Diskuse ke článku