nahoru

Exkluzivní fotoreportáž: 20 hodin na cestě a cíl je v nedohlednu. 800 minut zpoždění vlaku? I to se děje

vib2. prosince 2014 • 11:33
Exkluzivní fotoreportáž: 20 hodin na cestě a cíl je v nedohlednu. 800 minut zpoždění vlaku? I to se děje
foto: Martin Straka

Přestože například dopolední dopravní situace v Praze není až tak dramatická (i když pořád nejezdí tramvaje a autobusy jsou přeplněné), někteří lidé zažívají v posledních dvou dnech na svých cestách neuvěřitelné příběhy. Jedním z nich je novinář na volné noze, fotograf a občasný spolupracovník Reflexu (fotil nám festival Colours) Martin Straka. Včera odpoledne vyrazil z Prahy do Ostravy a dnes v 10:30 byl ještě pořád na cestě. Konkrétně v Olomouci. Vše zachytil i na svém Facebooku.

Martin Straka odjel z Prahy včera odpoledne v 15:44 vlakem se společností RegioJet. Souprava se dostala do České Třebové a dál nemohla pokračovat. Zde se cestující zdrželi asi 6 hodin a pak je České dráhy jiným vlakem dopravily do Zábřehu na Moravě, kde byli po půlnoci z pondělí na úterý. Dnes ráno jedním z dalších nemnoha funkčních spojů doputovali do Olomouce.

Kolem 10:30, kdy Reflex.cz s Martinem Strakou hovořil, podle jeho sdělení informační tabule v Olomouci oznamovaly, že žádný vlak zatím do jeho cílové stanice (do Ostravy) nejede. Kdy pojede, nikdo neví.

Zmocní se při něčem takovém člověka zoufalství, nebo bere situaci s humorem, protože přírodě se zavelet nedá? „Nejdřív má člověk vztek, ale postupně zjišťuje i některé příjemné věci. Například že většina lidí se v takové extrémní situaci chová slušně a nepanikaří. Že i na všech nádražích byl slušný personál, i když s podobnou situací mnoho lidí nebylo podobným způsobem nikdy konfrontováno,“ říká Martin Straka.

A kdy se Martin a další lidé, kteří uvízli ve vlacích, dostane domů? Stihne to z hlavního města do Ostravy za 24 hodin? V tuto chvíli nevíme.

Podívejte se na několik fotografií Martina Straky z jeho „dobrodružné“ cesty z Prahy do Ostravy.

vib


Klíčová slova: reflex, vlak, namrazaDiskuse ke článku