nahoru

Mladé ženě začaly růst v jedenácti letech vousy

čip 19. února 2014 • 12:00
Mladé ženě začaly růst v jedenácti letech vousy
foto: profimedia.cz

Třiadvacetiletá Harnaam Kaurová není jen tak obyčejná mladá žena. Britka, která je původem z Indie, trpí vážným syndromem polycystických ovarií, díky němuž jí už v jedenácti letech začaly růst vousy a následně i silné ochlupení v oblasti hrudníku a zad.

Harnaam má za sebou těžké dospívání. Děti ve škole byly nemilosrdné. Sprosté nadávky, jimiž častovaly svou spolužačku, se velice rychle rozvinuly v tvrdou šikanu.

Harnaam nejprve s nemocí bojovala. Dvakrát do týdne docházela do kosmetického salónu na voskovou depilaci. Až do té chvíle, než konvertovala k sikhům. Sikhismus, do počtu stoupenců páté největší náboženství světa, mimo jiné zakazuje věřícím stříhat si vlasy a holit vousy.

Víra Harnaam zcela změnila pohled na svět i na nemoc. Dnes se podle svých slov cítí lépe než kdy předtím. S nemocí je nejen smířená, ale dokonce z ní udělala svou přednost. „Naučila jsem se milovat samu sebe takovou, jaká jsem. Teď už se mnou nic neotřese,“ říká Harnaam.

čip


Klíčová slova: vousy, Harnaam KaurDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.