nahoru

Protest proti umělé kráse: Fotografka fotí nahé lidi v lichotivých i nelichotivých pózách

Lucie Drugdová 31. ledna 2014 • 10:11
Protest proti umělé kráse: Fotografka fotí nahé lidi v lichotivých i nelichotivých pózách
foto: Gracie Hagen

Faldy, povislá ňadra nebo dvojitá brada – s takovými nedostatky rozhodně hollywoodské hvězdy v časopisech neuvidíte. Co kdyby je ale někdo nafotil z jiného úhlu? Podívejte se na projekt americké umělkyně Gracie Hagen, která se rozhodla zvěčnit obyčejné lidi v různých pózách, aby ukázala, jak tenká hranice je mezi zobrazením „hezkého“ a „ošklivého“ těla.

Hodně mladých slečen se při pohledu na dokonalé krásky z časopisů cítí méněcenně a připadají si ošklivé. Mnoho z nich si ale neuvědomuje, že by stačilo, aby se ona nádherná celebrita jen postavila k fotografovi místo bokem čelem nebo aby vystrčila ramena dopředu.

Právě to ve svém projektu "Illusions of the body" chce předvést Američanka Gracie Hagen. Umělkyně se totiž rozhodla fotit nahé dobrovolníky nejdříve v lichotivých a pak i v nelichotivých pozicích, aby dokázala, jak málo stačí k tomu, aby lidská postava vypadala mnohem lépe. Myslíte, že se jí to povedlo?

Lucie Drugdová


Klíčová slova: rxrx, luciedrugdovaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.