nahoru

Nahá jóga pomáhá tělu, psychice i sexu

ref 24. ledna 2014 • 16:00
Nahá jóga pomáhá tělu, psychice i sexu
foto: Hegre-art.com

Fotky ukrajinské modelky Luby Šumejkové jsou v posledních měsících na internetu velmi populární. Nejenom proto, že je pořídil její manžel, známý norský fotograf Petter Hegre. Šumejková na nich předvádí pozoruhodné cviky z jógy a je nahá. Přitom podobná cvičení odborníci skutečně doporučují.

Fotograf Petter Hegre (44) se na akty specializuje celý život. Studoval na prestižní americké fotografické škole Brooks Institute of Photography v kalifornské Santa Barbaře. Počátkem 90. let působil v New Yorku i jako asistent u legendárního fotografa Richarda Avedona. Zajímavostí je, že v roce 2006 vydal ve švýcarském nakladatelství Edition Skylight knihu s názvem Marketa, kde mu pózuje české modelka Markéta Bělonohá.

Pokud jde o takzvanou nahou jógu, jakou nafotil Hegre se svoji manželkou, jedná se o cvičení, které je dnes obvyklé po celém světě, několik kurzů se pořádá i v České republice. Například nejslavnější cestovatelská edice Lonely Planet doporučuje již léta některá místa, kde tato cvičení probíhají. Podle odborníků je jóga dobrá nejenom pro posílení fyzické, ale i psychické kondice.

ref


Klíčová slova: reflex, joga, hegreDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.