nahoru

Tragické osudy bollywoodských hereček: Kvůli Divye herci zapomínali text. Její smrt je dodnes záhadou

mc 10. března 2022 • 18:40

Ani téměř třicet let od smrti Divyi Bharti, krásné herečky bollywoodu, není úplně jasné, co se vlastně stalo. Divya byla tak krásná a talentovaná, že jí kritici předpovídali zářnou kariéru, ale nemohli tušit, že už v jejích 19 letech zemře otřesnou smrtí. Zabila se pádem z balkonu svého bytu v pátém patře. Zda se jednalo o nehodu, sebevraždu nebo dokonce vraždu se dodnes vedou spory.

Divya měla svou kariéru předpovězenou už od malička - byla upovídaná, společenská a pořád šťastná. Navíc vypadala jako živá panenka. Škola jí moc nebavila, po střední se hned začala hnát za svým snem, kterým byla herecká kariéra.

Ještě v posledním ročníku školy podepsala smlouva nejprve na jeden a později i na druhý film. V obou jí ale nahradily jiné herečky - minimálně v druhém případě prý kvůli tomu, že si na ní režisér dělal nároky. Nakonec se objevila v několika filmech v jazyce Telugu. Slávu jí ale přinesl až Bollywood.

Hrála v celé řadě filmů, některé byly více úspěšné, jiné méně. Divyu ale vynesly mezi herečkami do povědomí filmařů i fanoušků. Byla krásná, měla příjemné vystupování, hrála skvěle a uměla i zpívat a tančit, což je v Bollywoodu důležité. Muži, kteří jí ve filmech hráli protějšky, ji zbožňovali. Tak moc, že dokonce zapomínali své texty.

Jenže v roce 1993, když Divye bylo teprve 19 let a za sebou měla sotva 5 let kariéry, došlo k otřesnému neštěstí. Podle policie byla Divya opilá a sedla si na zábradlí svého balkonu. A pak se otočila, ztratila rovnováhu a spadla. Když ji odváželi do nemocnice prý ještě dýchala, později ale podlehla vážným zraněním hlavy. Její manžel krátce po jejím pádu dostal infarkt, on ale přežil.

Policie věc uzavřela jako nehodu, což potvrdili i její rodiče. Sebevraždu zamítli s tím, že netrpěla depresemi, a neměla důvod se zabíjet. A vražda? Ta nepřipadala v úvahu, ale...

mc
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.