nahoru

Tajemství erotických obrazů Mana Raye: Jeho múzou byla nahá modelka Kiki z Montparnassu

venu 27. ledna 2022 • 18:20

Za vším hledej ženu. To by mohl potvrdit americký umělec, který však velkou část života strávil v Paříži, Man Ray. Jeho inspirací při vytváření těch nejslavnějších děl totiž byla jeho přítelkyně, modelka a femme fatale Alice Prinová. Její tvář najdeme například na obraze s názvem Kiki z Montparnassu.

Man Ray sice nepocházel z Evropy, jakoby se na Starém kontinentě ale narodil. Většinu svého života strávil v umělci napěchované Paříži. Zde se setkal s těmi největšími a skrze svá díla jim vzdával hold. Třeba Pablu Picasovi a jeho obrazu Avignonské slečny.

Jedním z nejznámnějších obrazů Mana Raye je totiž plátno s názvem Kiki z Montparnassu. Vidíme zde kombinaci výtvarného umění a fotografie. Tělo nahé ženy je namalováno, její obličej je však vytvořen z fotografií obličeje modelky Alice Prinové alias Kiki z Montparnassu. Stejně jako to bývá u Picassových děl, není vyobrazen celý Kikin obličej.  

Kiki byla velmi známou pařížskou umělkyní a femme fatale pro mnoho mužů a umělců, kteří použili její uhrančivou krásu a erotično ve svých dílech. Man Ray byl dlouhá léta Kikiiným souputníkem a přítelem. 

 

venu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.