nahoru

Ruský bizár: Nahota v sovětských budovatelských filmech

venu 27. září 2021 • 06:20

Nahota a erotika byla ve filmech přítomná snad odjakživa. Její podání se lišilo pouze obdobím, ve kterém film vznikl. Ať už šlo o odhalené kotníčky nebo rovnou nahá ňadra, filmy byly velmi oblíbené. A ani období sovětské nadvlády nebylo výjimkou. I v sovětských filmech se objevovaly nahotinky. A tyto snímky byly velmi dobře hodnoceny i filmovými kritiky.

Sovětská kinematografie neobsahuje pouze propagandistické snímky. Během let vzniklo několik filmů, které popisovaly všední životní problémy a situace hlavních hrdinů a hrdinek nebo problémy ve vztazích. Kromě toho však zobrazovaly nahotu a byly divácky velmi oblíbené a kritikou dobře hodnocené.

Komedií století se v diváckém hlasování z roku 1995 stal film Briliantová ruka, natočený v roce 1968, který skloubil prvky humoru, kriminálky a erotiky. Film se pyšní jednou z nejžhavějších scén v sovětské kinematografii. I přesto, že byl během natáčení celou dobu přítomen agent KGB.

Známý je snímek Cikáni jdou do nebe z roku 1976, který pojednává o tragickém příběhu lásky. Hlavní hrdinka zemře rukou svého milého a ten zase rukou jejího otce. Než ale dojde k takto dramatickému konci, hlavní hrdinka ukáže na filmovém plátně mnohem víc než jen své tmavé kadeře. Cikáni jdou do nebe jsou jedním z nejvíce zhlédnutých filmů té doby.

 

venu


Klíčová slova: nahota, Rusko, fotogalerie, ruský bizárDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.