Historické fotografie lidí v extrémních výškách

Historické fotografie lidí v extrémních výškách Zdroj: vintag.as

Historické fotografie lidí v extrémních výškách.
Historické fotografie lidí v extrémních výškách.
Historické fotografie lidí v extrémních výškách.
Historické fotografie lidí v extrémních výškách.
20
Fotogalerie

Historické fotografie lidí, kteří pro vyjímečný snímek riskovali svůj život

Mohlo by se zdát, že fotografování v extrémních výškách je doménou posledních deseti let, kdy se životy lidí pevněji propojily skrze sociální sítě a pro mnoho jejich uživatelů se hon za liky stal jedním z hlavních smyslů života.

To bychom se ale šeredně mýlili. Dokazuje to následující fotogalerie historických snímku z konce devatenáctého a začátku dvacátého století, na kterých lidé pózují vysoko nad zemí, na střechách kostelů, různých podivných konstrukcích, nebo dokonce na lešení použitém ke stavbě mrakodrapů. A všichni do jednoho bez použití jakéhokoliv jištění.

Pro liky riskují smrt

Dnes je fotografování v nebezpečných výškách doménou především influencerů, kteří riskují svůj život jen proto, aby získali nové sledující, liky a popularitu na internetu. Tento podivný trend se stal velkým problémem především v Rusku, kde kvůli stále narůstajícímu počtu smrtelných pádů z výškových budov tamní garnitura spustila v roce 2016 kampaň s názvem "Bezpečné selfie". 

Žádná osvěta se bohužel nekonala a krátce po jejím spuštění přišel o život další mladý Rus, tentokrát třicetiletý Moskvan, který v opilosti neodolal touze zvěčnit sám sebe na zábradlí balkonu ve 20. patře. "Muž, který chtěl vyfotit sám sebe v extrémní výšce, podlehl na místě těžkým zraněním," uvedli tehdy podle serveru Newsru.com kriminalisté, kteří případ vyšetřovali.