nahoru

Historické fotografie lidí, kteří pro vyjímečný snímek riskovali svůj život

lam 20. března 2021 • 14:55
Historické fotografie lidí, kteří pro vyjímečný snímek riskovali svůj život
foto: vintag.as

Mohlo by se zdát, že fotografování v extrémních výškách je doménou posledních deseti let, kdy se životy lidí pevněji propojily skrze sociální sítě a pro mnoho jejich uživatelů se hon za liky stal jedním z hlavních smyslů života.

To bychom se ale šeredně mýlili. Dokazuje to následující fotogalerie historických snímku z konce devatenáctého a začátku dvacátého století, na kterých lidé pózují vysoko nad zemí, na střechách kostelů, různých podivných konstrukcích, nebo dokonce na lešení použitém ke stavbě mrakodrapů. A všichni do jednoho bez použití jakéhokoliv jištění.

Pro liky riskují smrt

Dnes je fotografování v nebezpečných výškách doménou především influencerů, kteří riskují svůj život jen proto, aby získali nové sledující, liky a popularitu na internetu. Tento podivný trend se stal velkým problémem především v Rusku, kde kvůli stále narůstajícímu počtu smrtelných pádů z výškových budov tamní garnitura spustila v roce 2016 kampaň s názvem "Bezpečné selfie". 

Žádná osvěta se bohužel nekonala a krátce po jejím spuštění přišel o život další mladý Rus, tentokrát třicetiletý Moskvan, který v opilosti neodolal touze zvěčnit sám sebe na zábradlí balkonu ve 20. patře. "Muž, který chtěl vyfotit sám sebe v extrémní výšce, podlehl na místě těžkým zraněním," uvedli tehdy podle serveru Newsru.com kriminalisté, kteří případ vyšetřovali.

lam


Klíčová slova: historie, fotogalerie, výška


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.