nahoru

18 historických fotografií Bratislavy. Jak vypadalo slovenské hlavní město v 70. letech

lam 15. srpna 2022 • 18:10
18 historických fotografií Bratislavy. Jak vypadalo slovenské hlavní město v 70. letech
foto: Vintag.es

Bratislava, hlavní město Slovenska a bývalé druhé největší město Československa. Rozprostírá se na obou březích Dunaje, na dohled od rakouských a maďarských hranic. Dnes rychle se rozvíjející velkoměsto, žilo v dobách ČSSR tak trochu ve stínu slavnější Prahy.

Přesto má Bratislava bohatou historii a kdo toto město navštívil, zamiluje si jeho až jižanskou atmosféru, kterou Slováci umí vytvořit svým temperamentem a chutí užívat si život. Vlastností, která je typická spíše pro národy jižní Evropy.

Bratislava za posledních 30 let vstává takříkajíc z popela. V dobách komunismu se totiž do architektury města tvrdě zapsala socialistická budovatelská nálada. Mnoho historických budov muselo ustoupit těm modernějším, sídlištím jako Petržalka, Ružinov a Karlova Ves, nebo mostu Slovenského národního povstání, který je součástí dálnice a kvůli kterému bylo v roce 1969 srovnáno se zemí téměř celé židovské město.

Dnes jsou ulice Bratislavy zaplněné zahrádkami všudypřítomných restauracích, barů a kaváren. Jak ale vypadaly v 70. letech? Podívejte se na zajímavé historické fotografie:

lam
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.