nahoru

Pravda o dokonalé Hitlerově mládeži: Orgie, nechtěná těhotenství a vynucené potraty

red 11. února 2022 • 18:30
Pravda o dokonalé Hitlerově mládeži: Orgie, nechtěná těhotenství a vynucené potraty
foto: Spolkový archiv

V červnu roku 1930 vznikl Svaz německých dívek (neboli Bund deutcher Mädel - BDM) jako odnož již působící Hitlerjugend. Od roku 1936 bylo hlavním cílem Hitlerjugend a BDM budovat zejména dobrý charakter a kamarádské vztahy mezi svými členy. A je třeba říct, že zrovna to se říšskému vedení opravdu povedlo. 

Do Hitlerjugend a do BDM se povinně zapisovaly děti od 10 do 18 let. Zde podstupovaly poměrně zásadní vymývání mozků za cílem budování dobrého charakteru správného říšského dítěte. 

Společně s chlapci z Hitlerjugend se dívky z BDM setkávaly na společných akcích. Tam docházelo k prohlubování "kamarádských" vztahů až natolik, že v roce 1936 během Norimberského shromáždění otěhotnělo na 900 dívek. Tím byla prudérní nacistická společnost hluboce pobouřena a dívky mezi 15 a 18 lety byly odeslány na potrat.

Ačkoliv nejsou k dispozici žádné oficiální záznamy, mnoho z dospívajících dívek, které otěhotněly, bylo pravděpodobně obětí znásilnění. Tento incident poznamenal pověst BDM natolik, že se mu začalo přezdívat Svaz německých matrací.

red
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře