nahoru

Nové Star Wars, jaké svět neviděl. Jak by vypadala slavná sága, kdyby ji režíroval Tarantino nebo Mel Gibson?

-bam- 4. prosince 2022 • 09:00
Nové Star Wars, jaké svět neviděl. Jak by vypadala slavná sága, kdyby ji režíroval Tarantino nebo Mel Gibson?
foto: Midjourney; reflex.cz

Sci-fi sága Star Wars je jedním z největších popkulturních fenoménů. Dlouhá léta byla pod pečlivým dohledem svého stvořitele George Lucase. Ten ji ale v roce 2012 prodal za neuvěřitelné 4 miliardy dolarů společnosti Disney a ta s ní od té doby nakládá poměrně neúspěšně. Zatímco Lucasovy filmy vytvořily miliardové impérium, značce se pod správou Mickey Mouse tolik nedaří. Zatímco v seriálové tvorbě a na menších projektech typu Rogue One to ještě jde, hlavní nová trilogie zklamala. Díl viny na tom nesou i oslovení režiséři. Jak by to ale vypadalo, kdyby se značky chopila slavná jména s typickým rukopisem? Podívejte se do naší galerie.

V éře Disney se k režírování velkých filmových projektů dostalo jen pár jmen. Dva snímky z nové trilogie natočil J. J. Abrams, jeden pak Rian Johnson. Úspěšné Rogue One mají na starosti Gareth Edwards a hlavně Tony Gilroy, vlažně přijatého Sola pak Ron Howard. A to je vše. Nechali jsme proto umělou inteligenci Midjourney vygenerovat, jak by Hvězdné války vypadaly pod taktovkou zkušených hollywoodských es.

Klíčem bylo vybrat režiséry s osobitým rukopisem, který by světu odehrávajícímu se v předaleké galaxii vůbec nevadil. Zkusili jsme tedy program vygenerovat snímky ve stylu Quentina Tarantina, Davida Lynche, Jamese Camerona, Mela Gibsona i krále symetrie Wese Andersona. Jak se to povedlo? To posuďte sami v galerii. My jsme s výsledkem spokojeni a přáli bychom si to vidět na velkém plátně.

-bam-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.