nahoru

Ethan Hawke dorazil do Karlových Varů. Vítal se s Bartoškou, rozdal podpisy a večer uvede svůj film

ČTK, -bed- 27. srpna 2021 • 12:50
Ethan Hawke dorazil do Karlových Varů. Vítal se s Bartoškou, rozdal podpisy a večer uvede svůj film
foto: Zbyněk Pecák

Herec, režisér a spisovatel Ethan Hawke dorazil do Varů v pátek před jedenáctou hodinou dopoledne. S fanoušky se pozdravil před Puppem, dnes v podvečer uvede ve Velkém sále Thermalu film Zoufalství a naděje z roku 2017.Na slavnostním zakončení festivalu také převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.

Zoufalství a naděje je dramatický, ve své emotivní ztlumenosti nesmírně silný snímek režiséra a legendárního scenáristy Paula Schradera. V něm Ethan Hawke, herec a scenárista čtyřikrát nominovaný na Oscara, ztvárňuje postavu Ernsta Tollera, kněze procházejícího krizí víry. 

Umělecky všestranně nadaný Hawke prorazil díky filmu Společnosti mrtvých básníků Petera Weira, který mu svěřil roli plachého studenta Todda vystupujícího ve filmu po boku učitele v podání Robina Williamse. Začátkem devadesátých let hrál například ve filmech Bílý tesák nebo jako rebelující Troy v generační komedii Bolestná realita. Klíčový okamžik dekády i celé kariéry přišel v roce 1995, kdy jej Richard Linklater obsadil do romance Před úsvitem, což vyústilo nejen ve společné působení na dalších dvou pokračováních trilogie Před soumrakem a Před půlnocí, dokončených s devítiletými odstupy.

Dodnes si vysloužil čtyři nominace na Oscara. Dvě za herecké výkony ve filmech Training Day a Chlapectví, další dvě za scénáře ke snímkům Před soumrakem a Před půlnocí.

 

ČTK, -bed-Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.