StarDance 2023: Richard Krajčo a Dominika Rošková

StarDance 2023: Richard Krajčo a Dominika Rošková Zdroj: D. Kundrát, ČT

StarDance 2023: Richard Krajčo a Dominika Rošková
StarDance 2023: Richard Krajčo a Dominika Rošková
StarDance 2023: Dominika Rošková
Po skončení přímého přenosu StarDance - podpora vypadnutého Richarda Krajča jeho rodinou
9
Fotogalerie

Tohle by se za nás nestalo, ujišťoval Babiš národ po tom, co Krajčo vypadl ze Stardance

Český národ si prochází těžkým obdobím. Nejdřív se Agáta Hanychová rozešla s Jaromírem Soukupem a teď Richard Krajčo vypadl ze Stardance. Bezprostředně poté, co Krajčo vypal z taneční soutěže, zavládla napříč celou republikou ponurá nálada.

„Slova jsou jen kapky deště a ty voláš, ať prším ještě,“ vykřikoval v Praze zarmoucený občan ve večerních hodinách, který svým „pršením“ zavzpomínal na Richarda Krajča, na městské strážníky, kteří se jej chystali pokutovat za močení na veřejnosti.

Podobných výjevů po celé republice bylo tisíce. Miliony lidí truchlily a státní úřad pro Dešifrování textů kapely Kryštof držel minutu ticha.

Vyřazení Richarda Krajča z tanečního pořadu se stalo nejen ústředním sociálním tématem, ale rovněž i politickým tématem.

„Tohle by se za nás nestalo. My bychom si pohlídali, aby si Richard došel pro vítězství,“ připomenul Andrej Babiš na pódiu na Václavském náměstí, kam hnutí ANO narychlo svolalo demonstraci proti Stardance a proti Fialovi.

„Jak je možné, že nevypadl ten pekař Maršálek? Víte, jak je to možné? Toho si totiž prosadila pětikoalice. Nejen že posílají naše peníze na Ukrajinu, ale posílají i hlasy Maršálkovi. Je to jejich kůň. Občané chtějí Krajča, ale oni pořád tlačí toho Maršálka,“ hřměl Babiš do mikrofonu, načež mu statisícový rozhořčený a zdrcený dav tleskal.

„Hnutí ANO a hlavně já jsme vždycky vycítili nálady společnosti. My jsme věděli, co obyčejní lidé chtějí, a taky jsme jim to dali,“ připomenul Babiš, jak za dob covidu chtělo třicet tisíc lidí zemřít na covid, tak je Babiš nechal zemřít.

„Já totiž s lidmi mluvím. Jezdím za nimi. Naslouchám jim. Kdyby pan Fiala naslouchal lidem, věděl by, že lidi chtějí Krajča, a ne toho jejich protlačovaného Maršálka,“ dupal Babiš vztekle do prken pódia.

„Chudák Richard dojel na to, že nešel s proudem. Že si dovolil mít vlastní názor. Dobrý názor. My se s Richardem známe dlouho. Na jeho Kryštof Kempech jsem se vždycky dobře bavil a měl tam Agrofert stánek s prodejem smažené řepky v rohlíku. To se pětikoalici nelíbilo, tak se rozhodli, že Krajča potopí,“ vysvětloval Babiš davu demonstrantů některá málo známá fakta ze zákulisí vysoké politiky.

Posléze přenechal Babiš pódium pro další řečníky a další program. Následovala tak promenáda v plavkách Aleny Schillerové a půlhodinové pěvecké vystoupení Karla Havlíčka, který se v půlhodinové rockové baladě vyznával z lásky k Andreji Babišovi.

Nakonec si vzal Babiš ještě slovo a ubezpečil všechny, že až bude on premiér, nechá vyřazení Richarda Krajča ze Stardance zvrátit, za což si vysloužil od demonstrantů hlasitý jásot.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Skutečností ale například je špatná komunikace vlády na nejen na sociálních sítích.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete zakoupit a poslechnout v našem Ikiosku >>>