Tohle Green deal přece nezakáže

Tohle Green deal přece nezakáže Zdroj: Reflex.cz

Létající Ahmed: Zavedeme aerotaxi z Brna do Prahy? Tohle Green deal přece nezakáže

Pamatujete se na seriál Létající Čestmír? Ano? Tak to jste už pěkně staří. V tomto seriálu hrál žáka Blechu Antonín Kala, se kterým jsem tenkrát chodila do PIRKa, což byla zkratka pro Pionýrský rozhlasový kolektiv. Tím slovem „pionýrský“ maskovali fakt, že tento soubor mohl jezdit do západních(!) zemí a z něj byly i vybírány děti na dabing a do filmů.

Já jsem chodila dabovat hodně, hlavně tedy sbory, protože tenkrát jsme ještě nebyli tak elektronicky vyvinutí jako dnes. Právě jsem se naučila chatovací zkratku fm, která zřejmě znamená znamená fuck me, ale my z anglicky mluvících zemí raději používáme ffs (for fuck´s sake). Tak si to mládeži přidejte do vašeho slovníku, ať jste lit a in.

No nic, Létající Čestmír byl zřejmě inspirací pro emirátské létající taxi, které zde začne fungovat již od příštího roku. OMG. Kolik toho ze začátku popadá, se ještě neví. Nicméně jsem slyšela v rádiu, že dokonce firma Archer Aviation ve spolupráci s americkou Joby Aviation hledá piloty, kteří budou létat s taxi letadly Midnight.

Tak zde jsem si zase vzpomněla, jak tatínkova babička poprvé viděla letadlo a komentovala to takto: „Kdyby ten leták spadl, to by bylo lidu mrtvýho.“ A to neviděla létající taxi. Hlavní trasa povede z Dubaje do Abú Dhabí a nazpět, potrvá třicet minut a cena se bude pohybovat kolem osmi set Dirhamů za jednosměrku. FFS. To moc drahý, miss.

No ale tito piloti budou zřejmě vypadat úplně stejně jako řidiči taxíků, tedy nábor proběhne hlavně v Indii a v Pákistánu. Jestlipak bude mít Midnight klakson? Mám takový pocit, že ne a že budou padat nejpravděpodobněji v půli cesty kolem Kizadu. Čímž se vytvoří nové pracovní příležitosti pro sběrače popadaných taxiletadel a pasažérů.

Já jsem vymyslela a tímto si i dělám copyright na jméno Létající Ahmed (Flying Ahmed), protože Midnight se mi nelíbí. Bude to létat i ve dne přece, ne? Ale my jistě něco takového zavedeme také, Létající Čestmír taxi z Brna do Prahy. Určitě. Tohle Green deal přece nemůže zakázat. Nemáte zač.