nahoru

Jak se doopravdy cítí staří lidé? Prohlédněte si fotografie zobrazující jejich duši

Lucie Drugdová28. května 2013 • 14:38
Jak se doopravdy cítí staří lidé? Prohlédněte si fotografie zobrazující jejich duši
foto: Tom Hussey

I když už nejste zrovna nejmladší, cítíte se pořád plni sil a rok narození, který máte vytištěný ve svém občanském průkazu, vám přijde jako špatný vtip. Přesně tento pocit se ve své sérii s názvem „Zrcadla“ snažil vyjádřit fotograf Tom Hussey.

 

Při pohledu do zrcadla si říkáte, že ten stařec s vrásčitým obličejem a šedivými vlasy přece nemůžete být vy. Přemýšlíte o tom, že vám utekl život mezi prsty a odraz, který se vám zjevil, vůbec neodpovídá tomu, jak se cítíte. Americký fotograf Tom Hussey se rozhodl zobrazit kontrast mezi tím, jak staří lidé vypadají, ale jak mladou duši můžou mít.

 

K tomuto nápadu ho inspiroval rozhovor s osmdesátiletým veteránem z druhé světové války. Ten nemohl uvěřit, jak rychle roky uběhly, a nechápal, jak mu může být tolik let, když se cítí ještě plný energie a minimálně o polovinu mladší.

 

 

 

A tak pro zdravotní sestřičky, hasiče, učitelé nebo například vědce našel Hussey o čtyřicet až padesát let mladší já. Tito „dvojníci“ se pak promítli v retro uniformách v odrazu zrcadla. Výsledný efekt zaznamenává, jak moc se tělo a tvář starých lidí v průběhu let změnily, avšak duše zůstala stále stejně svěží.

 

 

Lucie Drugdová


Klíčová slova: rxrx, luciedrugdovaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,120
29,290
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější