nahoru

Legální zločin

Petr Holec7. října 2008 • 16:14
Legální zločin

Proč už někdo politikům konečně neporadí, aby o drogách drželi pusu, když se jich tolik bojí? Bill Clinton kouřil, ale nešlukoval trávu. Barack Obama zkusil nějaký kokain. Nyní vyrazil ministr školství Ondřej Liška mezi studenty – a je z toho dekriminalizace marihuany.


Dekriminalizace marihuany je podobná idea jako dekriminalizace občasného zmlácení manželky: nikdo nebude nikoho trestat, když vše zůstane doma. Nebudeme trávu legálně prodávat jako v Holandsku, protože to je politicky nekorektní. Místo toho si ji všichni budeme pěstovat doma, takže nedojde k žádnému nelegálnímu prodeji. Proč ne. A co kdybychom si všichni doma pěstovali i koku? Nikdo by neměl nikoho trestat ani za pár lajn, když nám v pátek večer ČT pouští pokračování Nemocnice na kraji města.
Jsem pro legalizaci většiny drog, protože nerad vidím, když balkánští dealeři vydělávají víc než já. Zdravá společnost má lidi odměňovat férově: podívejte, kam jsme došli s finančníky. Dekriminalizace je jen pokrytecký eufemizmus pro legalizaci, zavření očí nad zločinem. Předpokládat, že si všichni uživatelé trávy budou svou drogu pěstovat sami, může jen někdo hodně zhulený – nebo politik. Vždycky ji někdo bude muset koupit od někoho, kdo ji bude muset vypěstovat. Jak dekriminalizujeme tohle? A jak to sakra zdaníme?
Zelení vždycky měli odvážné nápady, třeba udělat Džamilu Stehlíkovou ministryní. Proč by nyní nemohl někdo jako Ondřej Liška říct, že přišel čas legalizovat?Kurzy měn
25,630
21,760
29,250
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější