nahoru

Míša je zpátky

Petr Holec23. dubna 2007 • 17:21

Exposlanec ČSSD Michal Kraus, jenž se před časem vzdal funkce poslance poté, co kvůli kakau poslal z účtu své matky do Ghany podivných 50 000 dolarů a z euforie se podepisoval jako ředitel, se vrátil. Výkonný výbor ho zvolil do předsednictva partaje a Jiří Paroubek mluví o pseudokauze - Kraus totiž nebyl obviněn. Spíš by měl mluvit o svém dalším podvodu na voličích.


Teflonový bafuňář Kraus, jehož z poslanecké lavice nevymetl ani Listopad, se stal Paroubkovou předvolební ikonou boje ČSSD s korupcí, jedním z tzv. šibalů, s nimiž nelítostně zatočil. Ti vloni na jaře v ČSSD i kolem ní vyskakovali rychleji, než Paroubek stačil pořádat tiskovky, proto i šéf ČSSD usoudil, že jestli se nechce po volbách vrátit na pražský magistrát, musí s tím něco udělat. I Krause vyřešil stejně jako všechno v politice: kosmeticky, z panické hrůzy z veřejného mínění úklidem z médií. Poslanec se stáhl z Prahy, kde se stal synonymem zkorumpovaného blázna, do Liberce. Tam v klidu zůstal šéfem místní ČSSD, ačkoli se dál účastnil zasedání předsednictva partaje. Sám Kraus nyní přiznává, že se vlastně nemá kam vracet, nic se pro něj nemění. Z vysoké politiky nikdy neodešel.
V Krausově kauze vůbec nejde o jeho vinu či nevinu; nakonec každý má občas právo podepsat se jako direktor, nejen v Bohnicích. Navíc hodnota vyšetřování politické korupce českou policií se obvykle rovná hodnotě vyšetřování poslanecké komise – vyhozené peníze. Jde o to, jak si Paroubek stále představuje politiku: jako hru s čísly veřejného mínění, jež mu na podnose nosí Tvrdík s Dimunem. Když něco smrdí, naoko to přiklopíme tak, aby to necítili voliči. Po čase to zase klidně odklopíme. Člověk musí šéfa ČSSD až obdivovat, jak je hloupý.Kurzy měn
25,760
21,990
29,390
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější