nahoru

Hezky pálí Paprika

IVANA PEČINKOVÁ 9. června 2005 • 17:33

TV Paprika, televizní stanice specializovaná na gastronomii, má za sebou prvních pár měsíců existence v českém éteru. V Maďarsku začala vysílat loni v listopadu, v České republice a na Slovensku od poloviny letošního ledna.

Dost se vymyká tomu, na co byl český divák doposud zvyklý. Žádné vaření s hvězdami show-businessu, žádné přetechnizované televizní studio a divácká soutěž o kuchyňské náčiní s odbornými porotami rozebírajícími nutriční hodnoty jídel. TV Paprika před očima diváků každý den od osmi ráno do deseti večer roztáčí zeměkouli se všemi jejími vůněmi i pachy.
Těžištěm současné programové skladby jsou pořady představující celosvětovou gastronomii. Najdete tu např. seriály Křížem krážem za lahůdkami (dva surfaři brázdí pobřeží Austrálie a vše, co je poživatelné, končí v jejich hrncích) či V gondole po řece Muray (italský přistěhovalec už 30 let kříží italskou a australskou kuchyni) anebo Náš člověk ve Vietnamu, popřípadě Jak se vaří ve Středomoří. A k tomu

bezpočet seriálů o africké, jihoamerické či asijské kuchyni, kde se diváci seznámí s přípravou salátů z čerstvých květin či smažených orchidejí v Thajsku, ale podívají se třeba i na tamější orchidejovou farmu.
Každý pořad je totiž zároveň poutavým cestopisem, který se (opět) trochu vymyká zaběhnutým starým i novým cestomaniím. Společný kontext kulinářské exkurze, geografických a klimatických podmínek a historického vývoje působí přitom autentičtěji než „běžný" cestopis. Jídla připravují profesionální kuchaři, ale i zcela obyčejní lidé, kteří často přizvou rozvětvenou rodinu a předvádějí také své umění hodovat. A během toho vyprávějí o svém životě a zvyklostech. A dobré jídlo a pití dokáží rozvázat jazyk! Vaří se jak v luxusně vybavených kuchyních, tak i v zašlých hliníkových hrncích (a bez elektrických kráječů, hnětačů, šlehačů atd.) v interiéru připomínajícím naši nemocniční vyvařovnu krátce po uzavření kontrolou z hygieny. Anebo rovnou pod širým nebem. Běžná rodina na Sardinii má před domem rovnou sporák, majitel restaurace na španělské Riviéře zase vaří paellu v obrovské litinové pánvi nad ohněm. Rizoto míchá obrovským hráblem, na nohou jakési hodně po domácku zdrátované chrániče proti žáru ohně. I takto vypadá kuchyňská technika.
Není možné opomenout další významný pilíř vysílání gastronomického kanálu: vaření coby jistý žánr na pomezí divadla a reality show. Divák se stává voyeurem u Johna, který se právě přestěhoval do starého kamenného polodomu-polohradu kdesi na francouzském venkově. Věhlas slavného šéfkuchaře z Anglie je mu tu na nic, a tak musí zdolat řadu překážek, které mu místní gurmáni nastraží. Křest ohněm mu připraví i vlastní rodina, jež řeší otázku, kdo se zasloužil o to, že se na měsíčním telefonním účtu objevilo 923 volání na mobil a částka 850 liber („Každý den volám matce, abych zjistila, jak se má," přiznává později manželka). Zábavnou show je i seriál Dvě dámy při těle. Na místo činu přijíždějí dvě nepřehlédnutelné postavy v kožených kuklách z třicátých let na stejně moderní motorce se sajdkárem a pouštějí se do akce.
Paprika ale nabízí i umravněné naučné relace. Nekonečný seriál Co si dnes uvaříme uvítá ten, kdo je každý den postaven před nutnost něčím nakrmit partnera či rodinu. Divák na plný úvazek (za jistých okolností žena na mateřské dovolené) ovšem zkritizuje fakt, že se pořady na TV Paprika neustále opakují a že program vysílání není součástí běžných přehledů o televizním vysílání.

IVANA PEČINKOVÁ


Kurzy měn
25,250
20,450
28,640
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře