nahoru

Vážení čtenáři

PETR BÍLEK 15. dubna 2005 • 15:15

Blíží se velikonoce a věřící v České republice je letos asi očekávají s daleko větší netrpělivostí než jindy. O tom, že třetí den po ukřižování vstane spasitel z mrtvých, není pochyb. Daleko napínavější bude pro lidovecký elektorát, jak dopadne na sjezdu sociální demokracie Stanislav Gross. Nepředpokládám, že by se ze svatostánků neslo k nebi nadměrné množství modliteb za jeho úspěch. Vzpomene-li si na něj přesto vůbec někdo, pak zřejmě nikoli s hněvem v srdci. Na takového člověka se prostě hněvat nemůžete. Milý, slušně vychovaný je zvyklý přicházet k

Foto
lidem se srdcem na dlani a myslet to tak nějak na rovinu. Když už se přesto dopustí chyby, pokání mu není cizí.
A pokání je podmínka odpuštění. Místo sedmi zdrávasů stačila jen jedna veřejná výhrůžná omluva, nejsme přece malicherní. Ale to je špatně.
Řekněme si upřímně, že v probíhající krizi vládnutí sociální demokracie jsme jako občané neobstáli nejlépe. Vláda si zaslouží vzhledem ke kvalitě svých výkonů daleko bezohlednější voliče.
Voliče brutální a v brutalitě důsledné. Není možné nechat se unavit matoucími manévry funkcionářů, je nepřípustné nechat se ovládnout trapností za zloděje, kterého jste přistihli při činu, a raději odvrátit pohled. Je důležité panu Grossovi opakovat, že způsobem svého chování promítá do budoucnosti vzor nehodný následování. Není přece po tom všem přijatelné začít se tvářit, že se nic nestalo. S touto garniturou je jakákoli smlouva vyloučena. Svět je však ustrojen bohužel tak, že místo aby se zaťatými zuby vyhlíželi červen 2006 politici, trpí občané. Studem za ně. Kdyby se mu aspoň dalo říkat premiér uzardění!

O autorovi| ŠÉFREDAKTOR

PETR BÍLEK


Kurzy měn
25,250
20,450
28,640
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře