nahoru

Film 50 odstínů šedi už získal na tržbách miliardu, 75 procent diváků tvoří ženy

fra15. února 2015 • 20:22
Dakota Johnson a Jamie Dornan alias Anastasia Steele a Christian Grey
Dakota Johnson a Jamie Dornan alias Anastasia Steele a Christian Grey
• foto: 
EPA

Předpoklady o úspěchu nového erotického filmu „50 odstínů šedi“ se naplňují. Jen za první dva dny promítání se tržby odhadují v přepočtu na miliardu korun, přitom rozpočet na natáčení byl 40 milionů dolarů. Navíc se očekává, že víkend čísla v případě tržeb zvedne celosvětově až na 100 milionů dolarů.

Všude, kde je film promítaný, má velký divácký úspěch. Přitom kritici o něm píší jako o propadáku, který nemá v podstatě žádné umělecké kvality.

Na dílo podle očekávání chodí většinou ženy a dívky. Tvoří až tři čtvrtiny všech diváků. Stejné je to podle prvních ohlasů i v kinech v České republice.

Kniha 50 odstínů šedi, jejíž autorkou je britská autorka E L James, byla obrovským bestsellerem. Je už přeložena do více než 50 jazyků a prodalo se jí přes 100 milionů výtisků. U nás se prodalo půl milionu výtisků.

fra

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,630
21,770
29,270
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější