nahoru

Eastwoodův film Americký sniper láme rekordy – za pár dní získal na tržbách 120 milionů dolarů

arb19. ledna 2015 • 14:00
Americký sniper
Americký sniper
• foto: 
americansnipermovie.com

Kritici se nijak pochvalně o novém filmu Clinta Eastwooda „Americký sniper“ nevyjadřovali. Jak se ale opět ukázalo, diváci mají svůj vlastní rozum. Film láme (zatím hlavně za Atlantikem) rekordy a jen za prvních pár dní celkem utržil téměř 120 milionů dolarů. Navíc byl minulý týden nominovaný v různých kategoriích na šest Oscarů.

Americký sniper se promítá v USA naplno od 16. ledna (předtím v omezeném počtu kopií od 25. prosince), do těch českých má přijít počátkem března. Přestože k němu byli odborníci skeptičtí, diváci si ho zamilovali. Popisuje totiž příběh hrdinství a odvahy (což Američané u svých vojáků pořád milují) a to vše podle skutečného příběhu.

Christopher Scott Kyle, jehož ve filmu ztvárnil Bradley Cooper, byl na čtyřech bojových misích v Iráku a jeho úkolem bylo odstřelovat nepřátelské bojovníky. Byl nesmírně úspěšný a jeho kolegové mu dali přezdívku Legenda. Od svých nepřátel si ovšem vysloužil jméno Ďábel a byla na něj vypsána vysoká odměna.

Po odchodu z armády napsal velmi úspěšný životopis Americký sniper. A aby byl příběh skutečně hollywoodský, Kyleho paradoxně připravila o život také kulka. Zemřel předloni v přestřelce poblíž Chalk Mountain v Texasu. Jeho vrah čeká na soudní proces.

Kyle se stal pro mnohé Američany symbolem kréda jednotek speciálních sil SEAL, které zní: „Neopustit ani jednoho muže."

Podívejte se na trailer filmu Americký sniper:

arb

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,620
21,790
29,250
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější