nahoru

18 hodin trvalo představení hry Jindřich VI. od Shakespeara na festivalu v Avignonu

ref24. července 2014 • 08:00
18 hodin trvalo představení hry Jindřich VI. od Shakespeara na festivalu v Avignonu
18 hodin trvalo představení hry Jindřich VI. od Shakespeara na festivalu v Avignonu
• foto: 
Nicolas Joubard

Neuvěřitelných 18 hodin trvalo divadelní představení hry Jindřich VI. od Williama Shakespeara, které se uskutečnilo na známém festivalu ve francouzském Avignonu v pondělí a v úterý. Na adaptaci se režisér Thomas Jolly připravoval deset let. Informoval o tom web thelocal.fr.

V neobvyklém představení hrálo 21 herců, mělo sedm přestávek a zaznělo v něm 10 tisíc veršů. Bez přestávek se hrálo čistých 13 hodin. Navíc adaptace byla vyloženě moderní, na jevišti se objevily jako rekvizity například i kolečkové brusle či telefon.

Nebylo to ale poprvé, co festival v Avignonu viděl „maratónskou“ hru. V roce 1995 zde dávali hru "La Servante" v režii Oliviera Pye, která trvala dokonce 24 hodin a v roce 1985 devítihodinovou verzi indického eposu "Mahábhárata" v režii Petera Brooka.

ref


Klíčová slova: Shakespeare, Jinřich VI.


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,610
21,730
29,220
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější