nahoru

Pavel Novotný: Pád bude tvrdej

Vojtěch Varyš17. dubna 2014 • 09:00
Pavel Novotný
Pavel Novotný
• foto: 
fotomontáž Jan Ignác Říha

Pavel Novotný, hazardní hráč a bulvární guru, se stal hlavní hvězdou dokumentu Víta Klusáka Dělníci bulváru. O tom, jak dopadl střet veřejnoprávního provokatéra s provokatérem bulvárním, se povedou ještě nějakou chvíli spory. Pavel Novotný však zůstává svůj: je úspěšný pragmatik a cynický komediant, který se dobře baví a vydělává u toho peníze.

Každý, kdo se s Novotným setká, si všímá jeho zrychlené mluvy, neuvěřitelné energie a přehršle nápadů a historek, které ze sebe chrlí doslova bez ustání. Každý, kdo jej někdy viděl v oblíbeném pořadu Prásk, který moderuje, se ptá, jak může člověk s tak legračními pohyby a tolika vadami řeči vůbec uvádět živý pořad.

Kariéra Pavla Novotného je plná paradoxů, on sám se k ní také staví rozporně. O svém webu eXtra.cz tvrdí, že jde o „nejsvobodnější médium v zemi“ nebo dokonce, že je to „jediný web, který má koule“. Je synem baviče Petra Novotného – než mu stihl někdo něco vytknout, raději se sám začal prezentovat jako „protekční spratek“.

Reflex přináší jeho portrét, v němž se mimojiné dočtete:

Proč se s ním radí prezidentští kandidáti?
V čem je tajemství jeho úspěchu?
Co si myslí o médiích?
Co ho fascinuje na pokeru?
Proč se domnívá, že ho brzy čeká pád?

obálka 16
Odpovědi na tyto a další otázky si přečtete v nejnovější Reflexu, který vychází 17. dubna 2014
Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,230
28,930
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější