nahoru

Gravitace a Špinavý trik získaly deset nominací na Oscara

ČTK, lam16. ledna 2014 • 14:48
Oscar 2014
Oscar 2014
• foto: 
ČTK

Kriminálka Špinavý trik a vesmírný thriller Gravitace si dnes odnesly nejvíce nominací na filmové ceny Oscar.

Oba snímky byly nominovány v deseti kategoriích. Oznámila to dnes v Los Angeles Americká filmová akademie, která prestižní ceny uděluje.

Těsně za oběma těmito filmy následuje drama z otrokářské éry v Americe 12 let v řetězech s devíti nominacemi. Film o pirátech v somálských vodách Kapitán Phillips, další drama Klub poslední naděje a road movie Nebraska získaly po šesti nominacích. Film z prostředí prohnilých finančníků Vlk z Wall Street a futuristická romance Her (Ona) byly nominovány pětkrát.

Všechny tyto snímky byly navrženy i na nejlepší film roku. Doplnil je ještě britský film Philomena.

Na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon jsou nominováni Christian Bale (Špinavý trik), Bruce Dern (Nebraska), Leonardo DiCaprio (Vlk z Wall Street), Chiwetel Ejiofor (12 let v řetězech) a Matthew McConaughey (Klub poslední naděje). Oscara za ženský herecký výkon v hlavní roli dostane některá z pětice nominovaných - Amy Adamsová (Špinavý trik), Cate Blanchettová (Jasmíniny slzy), Sandra Bullocková (Gravitace), Judi Denchová (Philomena) a Meryl Streepová (Blízko od sebe).

Na nejlepší zahraniční film byly nominovány italský snímek Velká nádhera, kambodžský Chybějící obraz, dánský Hon, belgický Broken Circle Breakdown a palestinský Omar. Nominace se nedostala na vítěze loňské Zlaté palmy v Cannes, francouzský snímek Život Adele.

Vítězové 86. ročníku Oscarů budou oznámeni při slavnostní ceremonii 2. března, kterou bude podruhé uvádět herečka Ellen DeGeneresová.

ČTK, lam


Klíčová slova: Oscar, Gravitace


Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,860
22,210
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější