nahoru

Metallica vystoupila v Antarktidě, diváci měli sluchátka, aby nerušili tučňáky

sd, ČTK10. prosince 2013 • 14:00
Metallica vystoupila v Antarktidě, diváci měli sluchátka, aby nerušili tučňáky
foto: EPA

Americká heavy metalová skupina Metallica už může říkat, že hrála na všech kontinentech světa. V neděli uspořádala koncert v Antarktidě. Nezvyklý koncert se konal nedaleko ledovce uvnitř průhledné kupole na argentinské základně Carlini. Lidé, kteří se do nevelké kupole nevešli, museli hudbu poslouchat jen přes sluchátka, aby hluk nenarušil místní ekosystém.

Zpěvák skupiny James Hetfield zahájil koncert slovy: „Jste připraveni vstoupit do historie? My ano! “ Kupole chránila členy skupiny a část návštěvníků koncertu. Ostatní diváci, kterých byla asi stovka a tvořili je převážně vědci, vzdorovali ledovému větru a hudbu poslouchali přes sluchátka.

Elektřinu pro koncert zajistil generátor a sluneční panely, ale nebyly zapojené zesilovače. Záznam byl přenášen živě na internet.

sd, ČTK


Klíčová slova: Metallica, antarktida, tučňáci


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,030
29,250
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější