nahoru

Harvardští výzkumníci objevili Ameriku: chataření v přírodě

tsch12. února 2016 • 11:26
Harvardští výzkumníci objevili Ameriku: chataření v přírodě
foto: getaway.house/

Zabalit si svých pár švestek a vyrazit na pár dní do přírody. Pracovat, psát, číst, opékat buřty na ohýnku. V Čechách jsme chataření a chalupaření dotáhli k dokonalosti, ale v 21. století se do něj pouští věhlasná Harvardská univerzita.

Výzkumný projekt chatek Getaway (sdružuje badatele z oblastí jako design, ekonomie i sociologie) je založený na klidu a potřebě vydat se z města do přírody. Maličké domky v lesích kolem Bostonu jsou teprve ve fázi startupu, ale neúspěchu se asi nikdo neobává.

Realizovány zatím byly tři verze. První chatka je Ovida. Maličký příbytek, kde člověk najde všechno, co potřebuje. Maličkou kuchyňku, místo na spaní, ale také knihy a deskové hry. Tahle chatička je určená k relaxaci, k bohulibému užívání volného času.

Druhou chatičkou je Lorraine. Ta by měla být projektovaná spíše pracovně. Základem je veliký stůl, podél něhož se táhne okno nabízející široký výhled do lesa. Třetí a zatím poslední verzí je chatička Clara. Je nejminimalističtější ze všech, ač má tři poschodí. V ní se mohou ubytovat čtyři lidé.

Venku je možnost grilovat, uvnitř je i elektřina nebo topení, protože se využívají solární panely. Projekt je vymyšlený tak, že si některou z chatiček pronajmete a najdete na místě rovnou vše potřebné. Dříví, potraviny, čistou postel. Jediné, co se od vás chce, je užívat si klidu.

Minimalistické, eco friendly, designové, v přírodě. Jak to vůbec vzniklo a kde se to vzalo? Mrkněte na video. Výsledek projektu Getaway najdete v galerii.

 

tsch


Klíčová slova: chata, les, relaxace, volný čas, fotogalerie


+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,610
21,760
29,220
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější