nahoru

Drsná příroda v akci: Lvice svedla souboj s krokodýly o mrtvolu hrocha

sd27. března 2014 • 13:00
Drsná příroda v akci: Lvice svedla souboj s krokodýly o mrtvolu hrocha
foto: profimedia.cz

Snímky ukazují lvici, která se pustila do křížku o zdechlinu dospělého hrocha se skupinou krokodýlů. Amatérskému fotografovi Richardu Chewovi se podařilo v keňské rezervaci Masai Mara nafotit spor vrchových predátorů o lákavou kořist. Přestože plazi byli v přesile, hladová šelma se je snažila zahnat od převráceného hrošího těla.

Lvice, která lovila spolu s ještě jedním lvem, objevila podle fotografova svědectví mrtvolu hrocha již o den dříve, oba lvi ale byli na druhé straně řeky Mara. Ačkoliv voda byla plná krokodýlů, nakonec se obě šelmy odhodlaly řeku překročit a mršinu se s krokodýly poprat. „Lvi neukazovali vůbec žádný strach. Bylo prostě úžasné sledovat, jak se volně žijící živočichové podílejí na potravinovém řetězci,“ řekl o situaci, která vedla ke vzniku jeho možná životních snímků, Chew.

Přírodní rezervace Masai Mara je jedna z nejslavnějších rezervací divoké africké zvěře, leží jihozápadě Keni a sousedí s neméně slavnou rezervací Serengeti v Tanzanii. Masai Mara je proslulá především díky každoročnímu stěhování pakoňů a zeber za lepší pastvou. Při této pouti musí zvířata překročit řeku Mara, proslavenou silnou populací velkých krokodýlů nilských.

sd
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější