Vesnice ve Francii láká nové obyvatele nevídanou cenou pozemků. Chce jen 27 Kč za metr čtvereční | Reflex.cz
reklama
nahoru

Vesnice ve Francii láká nové obyvatele nevídanou cenou pozemků. Chce jen 27 Kč za metr čtvereční

ČTK, čip2. května 2015 • 11:00
Champ-du-Boult
Champ-du-Boult
• foto: 
wikipedia.org

Ve snaze přilákat nové obyvatele začala půvabná obec Champ-du-Boult v západofrancouzské Normandii prodávat stavební parcely za bezkonkurenčně nízkou cenu jednoho eura (27 korun) za metr čtvereční. Podle francouzského deníku Le Figaro lze očekávat, že tato strategie bude úspěšná.

reklama

Obec ležící v přímořském departementu Calvados vidí jako velký problém to, že se zde noví lidé již delší dobu skoro neusazují, takže počet obyvatel postupně klesá. Nyní zde z původních tisícovek obyvatel trvale žije sotva polovina.

"Do naší obce přijíždí hodně lidí, kteří ji oceňují pro dobré podmínky k procházkám či výletům na kole, ale velmi zřídka se zde někdo usadí," vysvětlil listu starosta obce Patrick Madeleine. Nikdo zde prý nekoupil pozemek od roku 2007.

Problém s ubýváním obyvatel trápí i mnoho dalších obcí ve Francii a některé se také rozhodly zlevnit stavební pozemky na svém území. V Normandii se tak například obci Vire podařilo od roku 2012 prodat více než 20 parcel k výstavbě rodinných domů. Obec Champ-du-Boult doufá, že její "výprodejová" strategie bude také úspěšná.

ČTK, čip


Diskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama