Zprávy

Zpět na článek

Petice za zrušení veřejnoprávní TV: Čtvrt tisíce podpisů!

23 komentářů

Palopetro
2. října 2010 • 08:03
V tom případě vemte pár jointů a šupajdíte za JXD.
jeanie
1. října 2010 • 13:28
Státní TV (rozumí se tím - ČT) pomáhala a nadále pomáhá sluchově postiženým pomocí titulkování pořadů (ST), kdežto komerční TV nechtějí v plném rozsahu titulkovat pořady pro ty neslyšící, kteří neovládají znakový jazyk, ani znakovanou češtinu. Sluchově postižení potřebují ROZUMĚT všem pořadům. vy slyšící si zřejmě neuvědmujete, že ČT je veřejnoprávní - řízena ze zákona (Používání skrytých, nebo dokonce otevřených titulků není jen dobrou vůlí televizních stanic. Zákon o provozování rozhlasového a televizního vysílání (231/2001 Sb.) uvádí titulkování jako nezbytnost. Připravenost opatřovat svoje pořady titulky je jednou z tzv."významných skutečností pro rozhodování o žádostech o udělení licence" (§ 17, odst. 2, písm. c) ... )

Z těchto důvodů nesouhlasím s peticí na zrušení veřejnoprávní TV. Komerční TV by museli nám vyjít vstříc a opatřit své pořady ST v náš prospěch. Zatím toto pro nás i pro mne s úplnou hluchotou nechtějí dělat. Pomůžete nám někdo?
blikandblik
1. října 2010 • 12:39
tot je kvalitní názor
hanah-h11
1. října 2010 • 10:50
Ne, zajímá mě počet, event. jména některých "celebrit", které jsou ochotny se dobrovolně odtrhnout od "cecíků" ČT
Palopetro
1. října 2010 • 08:11
Chcete to i s adresama a rodokmenem?
Uživatel_117585
30. září 2010 • 18:13
Mě to přijde jako blbost. Žádná jiná TV toho nebude titulkovat (mám na mysli skryté titulky - teletext 888 pro nás co neslyšíme) tolik, jako státní.
Za zamyšlení ovšem stojí reklamy ve státní televizi. Když státní televize propaguje nějaký produkt, dá se to přirovnat k:
"Zaplať státu (podplať ho) a stát tě za to ve své televizi bude propagovat".
Státní TV by podle mě měla být nestranná, neúplatná, nekomerční a "bezvěrá".
hanah-h11
29. září 2010 • 17:29
Kde je možné sledovat počet signatářů, event. jejich seznam?
Děkuji
carmikel
29. září 2010 • 11:28
to sice ano, ale nesoupnou ho tam uprostred filmu ;-)
carmikel
29. září 2010 • 11:28
Ale tady nejde o moji, nebo kohokoliv jineho zavis, to jste si muj prispevek spatne vylozil. Tady jde o to, ze ja proste nechci prepinat a trpet vetsinou velmi stupidni reklamy. chci se podivat na nejaky kvalitni film, ktery mi napr CT2 umi nabidnout a nebyt u toho rusen. Pokud se Vam nelibi, jak to pan Janecek vede, tak by tato petice mela znit trosku jinak a mela se zamerit prave na zmenu vedeni, resp. sesazeni vsemi tak nenavideneho Janecka. Takhle mi tato snaha prijde stejne hloupa jako napsat slovy ctvrt tisice.
kvetahana
29. září 2010 • 01:40
V čem je problém? Chybička se vloudila ?