Zprávy

Zpět na článek

Petice za zrušení veřejnoprávní TV: Čtvrt tisíce podpisů!

23 komentářů

jeanie
1. října 2010 • 13:28
Státní TV (rozumí se tím - ČT) pomáhala a nadále pomáhá sluchově postiženým pomocí titulkování pořadů (ST), kdežto komerční TV nechtějí v plném rozsahu titulkovat pořady pro ty neslyšící, kteří neovládají znakový jazyk, ani znakovanou češtinu. Sluchově postižení potřebují ROZUMĚT všem pořadům. vy slyšící si zřejmě neuvědmujete, že ČT je veřejnoprávní - řízena ze zákona (Používání skrytých, nebo dokonce otevřených titulků není jen dobrou vůlí televizních stanic. Zákon o provozování rozhlasového a televizního vysílání (231/2001 Sb.) uvádí titulkování jako nezbytnost. Připravenost opatřovat svoje pořady titulky je jednou z tzv."významných skutečností pro rozhodování o žádostech o udělení licence" (§ 17, odst. 2, písm. c) ... )

Z těchto důvodů nesouhlasím s peticí na zrušení veřejnoprávní TV. Komerční TV by museli nám vyjít vstříc a opatřit své pořady ST v náš prospěch. Zatím toto pro nás i pro mne s úplnou hluchotou nechtějí dělat. Pomůžete nám někdo?
hanah-h11
1. října 2010 • 10:50
Ne, zajímá mě počet, event. jména některých "celebrit", které jsou ochotny se dobrovolně odtrhnout od "cecíků" ČT
Palopetro
2. října 2010 • 08:03
V tom případě vemte pár jointů a šupajdíte za JXD.
Uživatel_117585
30. září 2010 • 18:13
Mě to přijde jako blbost. Žádná jiná TV toho nebude titulkovat (mám na mysli skryté titulky - teletext 888 pro nás co neslyšíme) tolik, jako státní.
Za zamyšlení ovšem stojí reklamy ve státní televizi. Když státní televize propaguje nějaký produkt, dá se to přirovnat k:
"Zaplať státu (podplať ho) a stát tě za to ve své televizi bude propagovat".
Státní TV by podle mě měla být nestranná, neúplatná, nekomerční a "bezvěrá".
hanah-h11
29. září 2010 • 17:29
Kde je možné sledovat počet signatářů, event. jejich seznam?
Děkuji
Palopetro
1. října 2010 • 08:11
Chcete to i s adresama a rodokmenem?
kvetahana
29. září 2010 • 01:40
V čem je problém? Chybička se vloudila ?
vaskieto
28. září 2010 • 12:49
Čtvrt tisíce podpisů..... takže 250
04205
28. září 2010 • 00:02
Pane Doležale, nejde o to zrušit ČT, ale donutit jí plnit své zadání. Vaš argumenty kulhají - i internetové servery musejí vydělávat a besídka v kulturáku v Horní Dolní zřemně náročné konzumenty neuspokojí. ČT by především měla přestat produkovat předražené *** a začít točit zejména dokumenty a náročné filmy. Jde jen o to, kdo to natočí...a především - ODPOLITIZOVAT a Janečka poslat zpět do Tábora. To, že ČT svou úlohu neplní a že je v současnosti de facto tunelem pro kamarádíčky neznamená, že jí máme zrušit. Ideální by ale byly 2 programy - jeden na dokumenty, jazz, klasiku (existují tisíce špičkových záznamů....) , filmový klub a pak ČT24. Mimochodem, snad se ještě stihnu přihlásit do tendru na výběr poplatků
1940
28. září 2010 • 09:39
Souhlasím. Pan "filosof" je opět mimo.