nahoru

Opilý předseda Evropské komise Juncker fackoval státníky a napodoboval chůzi jednotek SS

Leila Chadalíková 5. srpna 2016 • 12:02
Jean-Claude Juncker
• video: 
youtube.com

Když v prosinci 2013 opustil Jean-Claude Juncker úřad lucemburského premiéra, byl nejdéle sloužícím předsedou vlády v historii Evropské unie (dříve Evropských společenství). Patnáctého července 2014 jej Evropský parlament zvolil novým předsedou Evropské komise, z toho důvodu je médii občas familiárně nazýván šéf Evropy. 

Můžeme si být celkem jisti, že po včerejšku nebude mít Jean-Claude Juncker dobrý den. Internetem se začalo šířit video, které vzniklo v Lotyšsku v květnu 2015. Záběry pocházejí ze summitu EU a lucemburský politik je na nich evidentně opilý. Na tiskovou konferenci přišel vojenským krokem, jenž velmi nápadně připomínal tzv. krátký pochodový krok SS, následně poplácával vysoké státníky po obličeji, až to chvílemi připomíná více facky než přátelské poplácání, a ze záběrů je evidentní, že Junckerovo žoviální chování nebylo jeho kolegům příjemné. 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.