nahoru

Kandidátka na prezidentku Jana Yngland Hrušková: Nenávidí islám, sluníčkáře a nedostatek sucharů

Leila Chadalíková 29. července 2016 • 16:00
Kandidátka na prezidentku Jana Yngland Hrušková: Nenávidí islám, sluníčkáře a nedostatek sucharů
foto: Facebook Jany Yngland Hruškové

Jana Yngland Hrušková (57) oznámila svůj zájem kandidovat na prezidentku České republiky v prezidentských volbách, které se budou konat v roce 2018. 

Yngland Hrušková je sestrou historicky první české černobílé Popelky Evy Hruškové. Eva (64) ani její manžel, Jan Přeučil (79), novou aktivistku na české scéně Janu Yngland Hruškovou v jejích politických snahách nepodporují. Dokonce měla starší sestra Eva Janu prosit, aby přestala natáčet šílená videa, jež se šířila především mezi mladší generací rychlostí blesku. Nikoli však kvůli tomu, že by se jednalo o příznivce paní Jany. Ve většině spíše kvůli tomu, že jim přijdou vtipná.

Video se připravuje ...
O karlovarských sucharechVIDEO Facebook

Jana Yngland Hrušková se narodila roku 1959 v Náchodě. Hrála se skupinou Genese a pak zpívala v pořadu Memento s Petrem Novákem. Dříve točila také s Leškem Semelkou. Od roku 1989 do roku 2013 nežila v České republice. Nejprve se vdala do Norska a následně se s manželem, s nímž má jednoho syna, přestěhovala do Německa, konkrétně do Berlína. V zahraničí se živila především jako učitelka zpěvu.

Buďte slušní a vzbuďte se na vlastním pohřbu. Nejste přeci sluníčka, abyste ho celý prospali. Buďte slušní a vzbuďte se na vlastním pohřbu. Nejste přeci sluníčka, abyste ho celý prospali.Foto Facebook Jany Yngland Hruškové

Yngland Hrušková je velkou euroskeptičkou. Do České republiky se vrátila v roce 2013 jednak proto, že se jí podle vlastních slov začalo stýskat po domově, a také proto, že byla velmi nespokojena s výměnou marky za euro. „Německá marka byla velmi silná měna. Nahradily ji skoro bezcenné papírky. Slibovalo se, že výměna bude jedna ku jedné. Ale euro najednou mělo jen poloviční hodnotu,“ uvedla v rozhovoru pro server aktualne.cz

Ve volebním programu možné budoucí prezidentky se například dočtete, že by ráda prosadila vytvoření nových pracovních míst v různých oblastech a zvýšení minimální mzdy. Také by ráda zrušila finance pro zbytečné lidskoprávní organizace a snížila daně. 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.