Statisíce Britů chtějí odejít ze země a pracovat v EU | Reflex.cz
nahoru

Statisíce Britů chtějí odejít ze země a pracovat v EU

ČTK13. července 2016 • 12:00
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Stovky tisíc občanů Velké Británie se nechtějí smířit s brexitem a hodlají odejít za prací do zemí Evropské unie. Dnes to napsal německý deník die Welt s odvoláním na průzkum společnosti StepStone, která se specializuje na zprostředkování pracovních nabídek. Lidé, kteří plánují odchod z Británie, by podle průzkumu nejčastěji chtěli pracovat v Německu.

Podle průzkumu je už nyní 600.000 Britů rozhodnuto, že ve své kariéře budou pokračovat v některé ze zemí EU poté, co Británie blok opustí. Mezi hlavní důvody jejich rozhodnutí patří očekávaná recese britské ekonomiky a oslabení libry po brexitu i nejistota ohledně toho, jak budou vypadat vztahy Londýna s unií.

Brexit a gender kvóty: Není v EU něco špatně?
Jiří X. Doležal 12. července 2016 • 14:10

Brexit a gender kvóty: Není v EU něco špatně?

Britové jsou podle průzkumu také přesvědčeni, že brexit nepomůže jejich kariéře. Negativní dopady očekává 40 procent dotázaných, podle 42 procent nedojde k žádné změně. Jen 16 procent Britů si myslí, že jim odchod z unie profesně pomůže.

Slyšíme burácení, ale další referenda o vystoupení z EU v blízké době nebudou

Mezi lidmi, kteří se chtějí za prací přesunout z Británie do některé z unijních zemí, je nejoblíbenější destinací Německo. Tuto zemi jako vhodné místo pro budoucí zaměstnání označuje 44 procent dotázaných. Podle společnosti StepStone by příchod Britů mohl zmírnit nedostatek vysoce kvalifikovaných zaměstnanců, se kterým se potýká německá ekonomika, jež nyní prochází vrcholnou fází konjunktury.

Brexit ohrožuje britský kulturní průmysl, tvrdí francouzský list

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější