nahoru

V pražských Vysočanech v areálu bývalé ČKD hoří tovární hala

ČTK22. srpna 2015 • 21:31
V pražských Vysočanech v areálu bývalé ČKD hoří tovární hala
foto: čtk

V pražských Vysočanech v areálu bývalé ČKD mezi stanicemi metra Kolbenova a Vysočanská hoří sklad textilu v tovární hale. Podle informací záchranky nikdo není zraněn. Vedle mnoha hasičských jednotek pomáhaly vodou z vaků rozsáhlý požár hasit i vrtulníky. Mluvčí pražské policie Andrea Zoulová ČTK řekla, že požár byl nahlášen kolem 19:30. Policie na místě pomáhá odklánět dopravu do doby, než se oheň podaří dostat pod kontrolu.

Na požár upozornil obyvatele města hustý černý dým, který byl krátce před setměním vidět i ze vzdálených míst metropole. Obyvatele čtvrti tlampače veřejného rozhlasu informovaly, že mají zavřít okna před znečištěním a nechodit se na požár dívat. Zpravodajka ČTK z místa informovala, že se k požáru sjíždějí vedle profesionálů dobrovolní hasiči z hlavního města i okolních obcí.

Mluvčí pražské záchranky Klára Fikejzová ČTK sdělila, že záchranáři při zásahu v areálu bývalé ČKD pouze asistují. Sanitka zatím nemusela nikoho odvážet.

Podle policejního webu byla doprava na místě omezena od 20:05 v ulici Kolbenova v obou směrech od náměstí OSN až po stanici metra Kolbenova. Podle zpravodajky ČTK na místě je zcela uzavřen směr do centra města. Policejní web uvádí, že by omezení mohla platit až do nedělních 2:00. "Jde o předběžný údaj, který se může změnit," podotkla Zoulová.

ČTK


Diskuse ke článku