nahoru

Do Česka se vrací tropická vedra, v týdnu bude opět přes 30 stupňů

ČTK23. srpna 2015 • 09:00
Do Česka se vrací tropická vedra, v týdnu bude opět přes 30 stupňů
foto: Profimedia.cz

Česká krajina se ještě nestačila vzpamatovat z dlouhotrvajícího sucha, a už přichází další zprávy o vysokých teplotách. Příští týden přijde další vlna tropických teplot, která bude vrcholit koncem posledního srpnového týdne. 

Ve druhé polovině příštího týdne se teploty dostanou nad 30 stupňů a ojediněle by podle dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mohly překročit 35 stupňů. Ani ochlazení, které očekávají meteorologové počátkem září, nesrazí teploty pod průměrné hodnoty pro toto období.

"K průměrným hodnotám by se teploty měly dostat až v týdnu od 7. září do 13. září. Období jako celek bude teplotně nadprůměrné," uvedl ČHMÚ v dnes publikovaném výhledu. I srážky, na které byl končící týden velmi bohatý, ubudou. Konec měsíce má být suchý, více srážek se očekává až v první polovině září. Období od 24. srpna do 20. září tak jako celek bude srážkově průměrné.

Česko letos zažilo už několik vln veder, kdy denně padaly rekordy na většině meteorologických stanic. Dlouhotrvající horka vyústila v sucho a stovky lesních požárů, mnohdy i velice rozsáhlých. Poslední vlnu veder, kdy teploty dosahovaly až k 39 stupňům Celsia, přerušily před týdnem několikadenní vydatné deště. Díky tomu mohly být zrušeny zákazy rozdělávání ohňů v lesích nebo zalévání zahrad z veřejných

ČTK


Diskuse ke článku