nahoru

Chovanec chce od Babiše čtyři miliardy. Na uprchlíky, pro hasiče a policii

ČTK12. srpna 2015 • 10:45
Andrej Babiš a Milan Chovanec
Andrej Babiš a Milan Chovanec
• foto: 
ČTK

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) chce získat do rozpočtu resortu na příští rok přes čtyři miliardy korun navíc. Řekl to dnes novinářům před jednáním s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Peníze potřebuje na rozvoj policie, hasičů a řešení uprchlické krize.

Na letošek má vnitro schválený rozpočet 55,1 miliardy korun, Babiš podle informací z poloviny června navrhuje vnitru rozpočet na příští rok 55,83 miliardy korun.

Chovanec před jednáním uvedl, že chce 2,6 miliardy, které jeho resort potřebuje na rozvoj policie a hasičů. Peníze by podle Chovance šly na posílení počtu hasičů i policistů, na zvýšení platů či modernizaci techniky. Vnitro chce v příštích čtyřech letech zvýšit počet policistů o 4000. Nyní u policie slouží zhruba 40.000 lidí.

Mírně zvýšit by se podle Chovance měl i počet hasičů. "Budeme s panem vicepremiérem diskutovat o možnosti posílit mzdové prostředky pro hasiče, protože tam není kde brát a bez schválení vládou není možné přesouvat v kapitolách." doplnil Chovanec.

Dalších přes 1,5 miliardy vnitro potřebuje na řešení uprchlické krize. V příštím roce by totiž mohlo do Česka přijít 5000 až 7000 běženců.

ČTK


Diskuse ke článku