nahoru

Další zařízení pro uprchlíky se otevře v pátek

ČTK5. srpna 2015 • 16:30
Centrum ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku, kam bude policie odvážet nelegální běžence zadržené v Česku. Areál se nachází v těsné blízkosti obytných domů.
Centrum ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku, kam bude policie odvážet nelegální běžence zadržené v Česku. Areál se nachází v těsné blízkosti obytných domů.
• foto: 
ČTK

Ministerstvo vnitra v pátek otevře ve Vyšních Lhotách v Moravskoslezském kraji nový tábor pro uprchlíky, který bude mít kapacitu 220 míst. Rozšířena byla také kapacita zařízení v Bělé pod Bezdězem, kam se nově vejde 700 běženců. Celkem bude v tuzemských záchytných táborech pro uprchlíky 1116 míst, řekl dnes novinářům náměstek ministra Jiří Nováček.

Podle Nováčka se o otevření nového detenčního zařízení rozhodlo na začátku týdne poté, co se o víkendu naplnily kapacity těchto táborů. Areál ve Vyšních Lhotách má rozlohu 75.000 metrů čtverečních a jako zařízení pro uprchlíky se využíval už dříve. Objekt se pro ubytování uprchlíků přestal využívat na konci roku 2009. Podle Nováčka se tam ve čtvrtek uskuteční prohlídka pro zájemce a v pátek tam přijedou první migranti.

Areál v Bělé na Mladoboleslavsku slouží k zadržení nelegálních migrantů, kteří většinou směřují do Německa. Většinou jde o Afghánce, Syřany a Iráčany. V zařízení byly na začátku týdne postaveny stany a kontejnerové stanice, které umožnily zvýšení kapacity tohoto tábora. Poslední tuzemský areál pro zajištění cizinců s kapacitou 196 míst je v Zastávce u Brna.

Do konce roku by mělo být v záchytných zařízeních v Česku k dispozici 1400 míst. Zbývajících 300 míst bude připraveno v bývalé věznici Drahonice na Lounsku, která podle informací ČTK může být v případě potřeby připravena pro příjem uprchlíků během několika dní.

Podle Nováčka se se zvyšování kapacit počítá i v příštím roce, kdy bude připraveno zařízení v Balkové na severním Plzeňsku.

ČTK


Diskuse ke článku