nahoru

Americká lovkyně provokuje, zaplavila Facebook fotkami se zabitými africkými zvířaty

Tereza Stonišová4. srpna 2015 • 14:00
Americká lovkyně provokuje, zaplavila Facebook fotkami se zabitými africkými zvířaty
foto: facebook.com/sabrina.corgatelli

Možná by okolo této lovkyně, pro níž žirafa rozhodně nebyla první trofejí, nebylo tolik rozruchu, nebýt debaty, která nedávno vznikla kvůli smrti slavného lva Cecila. Američanka Sabrina Corgatelli na sociálních sítích sklízí nenávist, protože zabíjí zvířata a fotografuje se s nimi.

Negativních emocí proti sobě se rozhodně nebojí. Před odjezdem na lov do Jižní Afriky na svůj profil napsala: “Všem, kdo mě nenávidí. Sledujte mě, brzo budete mít pro svůj vztek mnohem více důvodů.” A po pár týdnech začala zveřejňovat své úlovky.

Své trofeje vždy pochválí, o zvěři píše, že je krásná, a že po lovu “ani nemůže být šťastnější".

“Ten pocit, když jsem ji dostala, to byla emoce, kterou nikdy nezapomenu,” napsala například k fotografii se zabitou žirafou.

Jak asi sama chtěla, její profil zavalily stovky nenávistných vzkazů, ve kterých označení jako “vyšinutá” patří k těm mírným. “Zveřejnila jsi desítky fotek, proč? Protože chceš říci světu “kašlu na vás”? Tak jen do toho… Ale budeš to nakonec ty, kdo bude muset žít s tím, kdo skutečně jsi…”, napsal jiný uživatel. Její účet se dnes dokonce někdo pokusil napadnout.

Během současné cesty po jižní Africe má Sabrina na svém kontě již několik antilop, pakoně, a nebo zmíněnou žirafu. „Není to jen zabíjení, je to hlavně o lovu samotném“ vysvětlila Sabrina v rozhovoru pro americký Today. „Všichni si myslí, že lovci jsou jen chladnokrevní zabijáci, ale není to tak,“ říká lovkyně původem z amerického státu Idaho. „V mém životě se odehrálo hodně osobních věcí, které k tomu přispěly. A o těchto věcech nechci debatovat,“ uvedla dále k tomu, proč zvířata vlastně loví.

Žirafy jsou podle lovkyně nebezpečná zvířata, která mohou člověka i zabít. I proto je na tento úlovek hrdá. A stejně jako americký zubař, který zabil lva Cecila, i Sabrina uvádí, že zabíjení zvěře proběhlo vždy v souladu se zákonem.

 

Tereza Stonišová


Diskuse ke článku