nahoru

Slovenský expremiér Dzurinda bude poradcem ukrajinské vlády a prezidenta Porošenka

htr 27. dubna 2015 • 18:00
Mikuláš Dzurinda
Mikuláš Dzurinda
• foto: 
Profimedia

Bývalý slovenský pravicový premiér Mikuláš Dzurinda se stane dalším zahraničním poradcem ukrajinské vlády a prezidenta Petra Porošenka. Komentoval to v ukrajinské internetové televizi Hromadskoe TV a informoval o tom o víkendu slovenský web pravda.sk.

„Chci především nabídnout osobní zkušenost, jak jsme se dostali z politické izolace a hospodářské situace,“ řekl Dzurinda. Zda z jeho některých záměrů budou mít radost i samotní Ukrajinci, to se jen uvidí. Navrhuje totiž například deregulovat ceny energií, což bude podle všeho představovat prudké zvýšení cen.

V současnosti pracuje přímo v kyjevské vládě několik cizinců. Američanka Natalija Jaresko, která má i ukrajinský pasem, je ministryní financí. Šéfem rezortu obchodu je pak Litevec Ajvaras Abromavičius. Poradcem nejvyšších ukrajinských představitelů jsou i někdejší gruzínský prezident Michail Saakašvili či slovenský exministr financí Ivan Mikloš.

htr


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře