nahoru

Počet Němců vyznávajících radikální islám nebezpečně roste

ČTK, ref 26. října 2014 • 13:00
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
• foto: 
Profimedia.cz

Počet islámských extremistů v Německu rychle roste, nejméně 450 Němců se už připojilo k oddílům Islámského státu operujícím v Sýrii a Iráku. V německé rozhlasové stanici rbb-Inforadio to dnes oznámil šéf místní kontrarozvědky BfV Hans-Georg Maassen.

Tajné služby podle něj evidují 6300 radikálů, kteří se hlásí k ultrakonzervativním proudům islámu. K sektám džihádistů, které usilují o zavedení islámského pořádku v zemi, se podle Maassena do konce roku připojí už kolem 7000 lidí, zatímco ještě před třemi lety jich byla zhruba polovina.

Radikální duchovní dávají německým rekrutům pocit sounáležitosti a vyššího sebevědomí, upozornil šéf kontrašpionáže. Podle Maassena se už k oddílům islamistů pod vlajkou Islámského státu v Sýrii a Iráku připojilo 450 Němců.

Německý týdeník Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung soudí, že jejich počet je ve skutečnosti daleko vyšší. S odvoláním na nejmenované zpravodajské zdroje týdeník napsal, že jejich počet může dosahovat až 1800.

 

ČTK, ref

Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo