nahoru

Islámský stát navádí přes web své příznivce ve světě, aby zaútočili na hustě zalidněná místa

vib20. září 2014 • 12:00
Islam
Islam
• foto: 
Profimedia.cz

Na jedné ze stránek Islámského státu umístili teroristé návod, jak sestrojit jednoduchou bombu. A opatřili ho také výzvou, aby radikální podporovatelé džihádistů, kteří žijí v USA, zaútočili na známém Times Square v New Yorku a jiná vysoce zalidněná místa, například přestupní stanice. První o tom napsala internetová stránka Vocativ.

Zpráva byla opatřena tímto titulkem: Osamělí vlci v Americe - jak vyrobit bombu ve vaší kuchyni tak, abyste vytvořili hororovou scénu mezi turisty a ostatními cíly.

Nebezpečí Islámského státu tkví nejenom v jeho vysokých příjmech z loupeží, rabování, zabavování majetku a ovládání ropných polí, ale i v propracované strategii na sociálních sítích, díky nimž může snadno šířit nebezpečné informace a postupy.

vib

Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější