nahoru

Dnes začíná proces s mladíky obviněnými z vraždy dívky z Jihlavy

ČTK, jan 7. února 2014 • 09:00
Soud
Soud
• foto: 
Profimedia.cz

U brněnského krajského soudu dnes začne proces s trojicí mladíků obžalovaných z loňské brutální vraždy dívky z Jihlavy. Podle obžaloby dívku jeden z nich vyhodil z okna svého bytu. Pád přežila. Pak ji odnesl zpět domů a s pomocí dvou kamarádů zavraždil.

Vražda se stala loni v noci na 16. března, kdy dívka přišla z diskotéky do bytu svého známého v centru Jihlavy. Podle policie tehdy dvacetiletý Michal Kisiov po hádce dívku úmyslně vyhodil z okna. Pád z několikametrové výšky přežila. Mladík ji odnesl zpět do bytu a zavolal dva kamarády, Tomáše Zavřela a Jakuba Doležala.

Muži údajně dívku škrtili nejdřív rukama, poté i kabelem od počítače a šlapali jí na krk těžkou motorkářskou botou. Trýznění oběti trvalo desítky minut. Po smrti její tělo zabalili do prostěradla a vhodili do kontejneru na odpad. Ostatky skončily na skládce, kde se je podařilo po několika dnech najít.

Mladíkům hrozí výjimečný trest, tedy 15 až 20 let vězení. Verdikt by mohl padnout ještě dnes.

ČTK, jan


Klíčová slova: soud



Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.