nahoru

Po nedávném odchodu Klause opouští PORG další ředitel

lam, ČTK 20. ledna 2014 • 14:10
Václav Klaus ml.
Václav Klaus ml.
• foto: 
profimedia.cz

První obnovené soukromé gymnázium (PORG) opouští po nedávném odchodu Václava Klause mladšího další ředitel.

Na svůj post dnes rezignoval ředitel Nového PORG, tedy gymnázia a základní školy v pražské Krči, Martin Metelka. V prohlášení rodičům napsal, že se nemůže smířit se současným stavem ústavu. Informoval o tom dnes server Týden.cz s tím, že s odchodem Metelky nesouhlasí lidé z PORG Libeň.

Syn někdejšího prezidenta VáclavaKlause ohlásil odchod z PORG minulý týden v pátek. Důvodem byly neshody s předsedou správní rady školy a bývalým ředitelem ČEZ Martinem Romanem.Klaus nyní sepisuje předávací protokol související s jeho odchodem. Ve funkci ho má nahradit dosavadní šéfka PORG Ostrava Dagmar Dluhošová.

"Moje osoba a jméno jsou zárukou, že Nový PORG bude pokračovat jako doposud. Já sám ale žádné takové záruky nemám, a proto jsem dnes podal svou rezignaci na pozici ředitele Nového PORG. Se současným stavem a se způsobem, jakým do něj byla škola zavlečena, se nemohu smířit. Pro nápravu vzniklé situace jsem udělal, co bylo v mých silách. Bez reálného výsledku," napsal podle Týdne Metelka v prohlášení.

"Poslední tři dny jsem strávil jednáním s panem Romanem, takže bezpochyby můj krok s ním souvisí," doplnil serveru iDnes Metelka. "Jsem přesvědčený, že škola musí být řízena z ředitelny, PORG měl silného ředitele, a to nebojuji za VáclavaKlause ml., v tuto chvíli jej ale nemá. Má tři lokální ředitele ve třech lokálních pobočkách. Nabyl jsem ale pocit, že to řízení se přesouvá z ředitelny směrem k Martinovi Romanovi," dodal. Uvedl také, že v minulých dnech odmítl nabídku, aby vedl celou skupinu, která čítá několik škol.

S odchodem Metelky však nesouhlasí další lidé z PORG. Vidí ho totiž jakoKlausova nástupce. "Je to právě a jedině on, kdo může v této chvíli vyvést celý PORG z krizové situace," sdělila Týdnu ředitelka PORG Libeň Andrea Výšková.

První studenti zahájili výuku na PORG v září 1990. Školu až do roku 1995 vedl její zakladatel Ondřej Šteffl,Klaus mladší v jejím čele stál od roku 1998. PORG patří k nejprestižnějším středním školám, s nejlepšími výsledky skončila například v prvním ročníku státních maturit před třemi lety.

lam, ČTK