Marihuana

Marihuana Zdroj: Profimedia.cz

Exkluzívně: Probíhá zátah na growshopy

Od dnešního rána dostávám celou řadu telefonátů a emailů o zátahu proti moravským growshopům. Co se to děje?

Dnes ráno začaly po celé Moravě zátahy na provozovny, které prodávají potřeby pro pěstování rostlin pod umělým světlem. V současném momentu mám zprávy o asi osmi provozovnách, ale číslo nemusí být kompletní. Policie zve majitele k podání vysvětlení a není jasné, jaký vývoj celá causa bude mít.

Growshopy u nás fungují dlouhá léta, na podzim minulého roku však padl verdikt Nejvyššího soudu (judikát), podle kterého growshop nesmí vytvářet svou nabídkou ucelený řetěz „od semínka po joint“. Policie nyní zřejmě začala tento judikát prověřovat a bude ho vymáhat.

Podařilo se nám z jednoho growshopů získat dokumentaci, co tam vlastně policie chce:

Policie české republiky
Krajské ředitelství
Výzva k vydání věcí

Podle paragrafu 78 ost. 1 trest. řádu vás vyzývám k vydání následujících věcí sloužící k užívání či pěstování adistribuci omamné látky konopí, jako jsou igelitové přepravky, váhy, prostředky na podporu růstu (hnojiva, zemina, semena konopí), technické prostředky podporuící růst rostlin (zavlažovací systémy, tepelná a světelná zařízení jako hodiny, ventylátory) event. další věci užívané k pěstování konopí, listinné materiály související s prodejem těchto prostředků podporující jejich pěstování (návody postupy) a následné kouření marihuany (kuřácké potřeby, vodní dýmky, drtičky, atd.) a zadokumentování listin nebo dat uložených na elektronických nosičích dat či výpočetní technice, kterými lze prokázat prodej věcí sloužící k šíření toxikománie koncovým uživatelům jsko jsou objednávky, faktury, dodací listy a podobně, případně k zadokumentování množství těchto věcí, které odebrali sami podezřelí od dodavatelů a tyto dále prodávali koncovým uživatelům, neboť se jedná o věci důležité pro trestní řízení. V případě, že mé výzvě nevyhovíte, mohu Vám být uvedené věci podle par. 79 trestního řádu odňaty, dle par. 66 ods.1 trestního řádu Vám, v případě nevyhovění výzvě, může být uložena pořádková pokuta do 50.000,- Kč

Aktualizováno 13:15

Policejní akce už se neomezuje jenom na Moravu, razie probíhají již i v growshopech v Čechách.

Jakmile zjistíme další podrobnosti, budeme text aktualizovat!