nahoru

Příští rok budu kandidovat do sněmovny. Jana Bobošíková odpovídala čtenářům na webu Reflex.cz

luk 22. ledna 2013 • 16:44
Jana Bobošíková
Jana Bobošíková
• foto: 
Nguyen Phuong Thao

Vyzvali jsme všechny vypadlé kandidáty na prezidenta, aby přišli na chat se čtenáři webu Reflex.cz. Na naši výzvu jako první zareagovala Jana Bobošíková.

 

Šéfka Suverenity a neúspěšná kandidátka na prezidentku České republiky ve středu odpovídala na dotazy čtenářů Reflexu.

 

 

Online rozhovor s Janou Bobošíkovou

Vojtěch a Hana , 23. ledna 2013 • 15:04
Je velká škoda, že tak přímočará žena nás nemůže reprezentovat. Máte alespoň jasnou mysl a cíle, ne jako ti dva "šašci". Navíc evidetně máte smysl pro humor....prostě fandíme vám!
Dobrý den, děkuji Vám za podporu a děkuji také všem za dotazy. Všechny jsem je nestačila v rámci chatu zodpovědět, pokud máte o mé názory zájem, napište mi svůj dotat na jana.bobosikova@bobosikova.cz. Přeji hezký zbytek dne. Jana Bobošíková
Ludovít Ivančík, 23. ledna 2013 • 15:02
Čím si prosím vysvětlujete Váš pouze 2,4% volební výsledek a tím poslední místo v prezidentských volbách? A čím své poslední volební prohry?
1. téměř tři týdny jsem byla nezákonně vyřazena z prezidentské volby, 2. nedaří se oslovit programem a stylem jeho prezentace občany a jistě by se našlo i mnoho dalších důvodů.
Jana Křížová, 23. ledna 2013 • 14:59
Dobrý den, ztotžňujete se se vším, co Václav Klaus hlásá o EU? A co říkáte na jeho novoroční amnestie?
Ztotožňuji se s řadou věcí, které Václav Klaus o EU říká. Pokud jde o novoroční amnestii, tu jsem jednoznačně odsoudila.
Obyčejný človek, 23. ledna 2013 • 14:57
Dobrý den, nechcete už nechat těch pokusů o to, být placena ze státních peněz a nechcete se už na pokusy o "instalaci" své osoby do nějaké státem placené instituce vykašlat. Jste evidentně dobrá manažera, viz. výroční zprávy firem kolem vás, tak se nejrpve ukažte, jaká jste manažerka. je mi to líto, ale to vám jednotlivé výsledky stále neukazují, že lidé vás prostě v poltiice nechtějí.
Pokusů nechat nechci, sama se uživím vlastní prací a mimochodem - psal jste stejně také ostatním, kteří se pokoušejí promlouvat k politické situaci nebo jste si vybral právě mě?
Adrián Rous, 23. ledna 2013 • 14:55
Dobrý den, paní Bobošíková, nepřemýšlela jste někdy nad tím, využít nějakého kouče nebo lektora body language? Vaše vystupování a řeč těla je někdy dost v rozporu s tím co tvrdíte. Účastnil jsem se natáčení superdebaty na ČT a působila jste někdy až arogantním dojmem. Myslím, že je to jedna z věcí, která Vám škodí, kromě té přímočarosti.
Zamyslím se nad tím. Děkuji za upřímné hodnocení.
Karel Malý, 23. ledna 2013 • 14:55
Dobrý den, nezamrzelo Vás, když Vás v posledních chvílích 1.kola volby prezidenta přeskočil kandidát ODS a Vy jste skončila poslední?
Mrzelo. Ale on je z největší parlamentní strany a nebyl na tři týdne nezákonně vyřazen z kampaně.
Lukáš, 23. ledna 2013 • 14:54
Nezdá se Vám to neustále kandidování trochu moc? Svobodná vůle je jedna věc, ale tohle už hraničí s patologickým stavem... Děkuji za odpověď
Pán je lékař?
Mojmír, 23. ledna 2013 • 14:54
Dobrý den. Vyučila jste se karieristkou nebo jí jste od přirození.
Kariéristka nejsem. Jsem ambiciozní a neskrývám to.
Milan Stolička, 23. ledna 2013 • 14:53
Jak si vykládáte to, že při jakékoliv kanidatuře nikdy neuspějete? Viz obě prezidentské kandidatury, kandidatura na primátorku Prahy, do senátu či poslanecké sněmovny.
Zamýšlím se nad tím, ale vy se také zamyslete, než položíte nepravdivý dotaz.
richard, 23. ledna 2013 • 14:51
preco vsa vsade pchate? uz to nieje ani smiesne uz je to trapne.
To je Váš názor. Pro mě je to projev svobody a demokracie.
Anna, 23. ledna 2013 • 14:51
Jaký je Váš názor na vyjádření Miloše Zemana že volby by měly být povinné a kdo se nedostaví k urně bude platit pokutu?
Mohl to prosadit, když byl premiér.
Mirka, 23. ledna 2013 • 14:51
Dobrý den, co Vám tak vadí na Evropské unii? Vždyt jste 5 let působila jako europoslankyně a pokud by byla Vaše druhá kandidatura úspěšná, byla by jste jí stále.
Podívejte se na moje projevy z Evropského parlamentu - vždy mi vadil demokratický deficit, odklon od tržní ekonomiky, válcování malých států velkými (Lisabonská smlouva), vše tam najdete. Podobné názory jsem neměla sama, ale je pravda, že jsou v menšině. Což ale rozhodně neznamená, že by neměly zaznívat. Opravdu chcete, aby Evropský parlament nebo jakýkoliv parlament zněl jen jedním hlasem? Já ne.
Vaclav Dvorak , 23. ledna 2013 • 14:48
Pani Bobosikova Vytunelovali jste ze svim manzelem sklarny v Heřmanově Huti a v Libochovicich tim jste připravili mnoho rodin o praci v Heř Huti jste dostala pouhe dva hlasi co tomu řikate dekuji
Nic jsem nevytunelovali, nelžete a nepomlouvejte.
Martin, 23. ledna 2013 • 14:48
Dobrý den, myslíte si, že by nebylo lepší natočit raději porno, než neustále nesmyslně kandidovat? Přeci jen byste tím pomohla národu více. Děkuji za odpověď a přeji krásný den.
Své kandidatury nepovažuji za nesmyslné. Opravdu si myslíte, že říkat menšinové názory do demokracie nepatří?
vlado, 23. ledna 2013 • 14:47
Aký máte vzťah ku Slovákom? :)
Mám je velmi ráda, manželův otec je Slovák a máme tem tedy část rodiny.
Vaše jméno, 23. ledna 2013 • 14:46
koho pujdete volit?
Volby jsou tajné.
Gabriela, 23. ledna 2013 • 14:46
Dobrý den paní Bobošíková, nepřemýšlela jste někdy, že politickou kariéru pověsíte na hřebík a vrátíte se do televize? Do politických debat atp.? Nechci vás tím urazit, naopak jsem vám vždycky fandila, když jste byla moderátorkou a myslím, že silná žena jako vy na televizních obrazovkách chybí. Přeji krásný den.
Děkuji Vám za podporu, o návratu do televize neuvažuji.
Miroslav F., 23. ledna 2013 • 14:45
Dobrý den. Nevolil bych Vás z mnoha důvodů. Vadí mi, že jste kdysi dokázala kandidovat za KSČM na funkci prezidenta ČR. Je mi úplně jedno, jaké důvody Vás k tomu vedly. S komunisty se slušný člověk nezaplétá. Považuji Vás navíc za populistku. Ale o to teď nejde. Chci se Vás zeptat, jestli si myslíte, že Vaším vystupováním, např. ve volebním pořadu ČT, dokážete přesvědčit občany, aby Vám odevzdali svůj hlas. Znám spoustu lidí, kteří se o politiku nezajímají, jsou z ní znechucení a nikoho ze 4 favoritů by nikdy nevolili. Nevolili by ani Vás. Vaše vystupování v této debatě a nejen v ní, bylo nepřirozené a podivné. Úplně všichni ( a jsou různého sociálního postavení) Vás označili za nejmíň sympatickou kandidátku ( řekli to jinak, ale to sem nepatří). Mimochodem toto chování bylo možná jedním z důvodů, proč se kdysi, v době televizní krize, většina veřejnosti přiklonila na stranu stávkujících pracovníků.
Děkuji Vám za hodnocení. Pokud Vám připadá podivné odpovídat na dotazy moderátora, mně ne.
Petr Haškovec, Ing., 23. ledna 2013 • 14:43
Vždy, kdy se na vás podívám mne napadá, že drzé čelo je lepší než poplužní dvůr! Vaše působení v EP bylo více než trapné a vaše další přihlášky na cokoliv, co by vyneslo peníze, rovněž. Nemáte pocit, že Bobošíkové bylo už dost? Většina mých známých se ztotožňuje se mnou a vidí vás jako trapnou figurku, která se pořád chce nějak uplatnit, ale nikdo jí nechce!!
Děkuji Vám za Váš názor. Za mým angažmá v politice rozhodně není zištnost, ale to se obtížně vysvětluje. V rámci prezidentské kamaně byly zveřejněny naše majetkové poměry.
Maria Kateřina, 23. ledna 2013 • 14:41
Volila jsem vás, protože vám jediné z kandidátů věřím, že to myslíte s národem velmi poctivě. Nehrbíte se před nikým a chtěla jste vyvést národ k té žumpy. Doufám, že budete znovu kandidovat. Jenomže pět let je dlouhá doba a mezi tím už budeme asi úplně vtaženi do EU. Zvládla by jste i potom "zabojovat" proti EU?
Děkuji Vám. Z politiky neodcházím, Suverenita bude kandidovat do poslanecké sněmovny příští rok. Pokud jde o EU, poslechněte si dnešní projev britského premiéra Davida Camerona, myslím, že EU přestává být, alespoň názorově jednosměrnou dálnicí. A to je dobře.
elvis, 23. ledna 2013 • 14:39
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jakou funkci plánujete kandidovat příště? Děkuji za odpověď a přeji hodně zdaru
Suverenita bude kandidovat do voleb do Poslanecké sněmovny P-ČR v roce 2014 (pokud nebudou volby dříve).
Jiří Maňas, 23. ledna 2013 • 14:38
Nepřijde Vám ten hon na voliče Zemana horší než za totality?
Přijde mi nechutné, že na sebe kandidáti nebo jejich podporovatelé útočí vymyšlenými nepravdivými fakty, který posléze rozdmýchají vášně a vyhloubí příkopy, které se budou dlouho zacelovat. Potřebujeme svornost, ne rozeštvávání.
LOJZA, 23. ledna 2013 • 14:36
Zdravím a mám jen jeden dotaz paní Jano. Je mi líto, že jste z boje o Hrad vypadla, ale trochu jsem viděl ve vaší kampani moc útočný styl k EU a jiráskovsky "proti všem", taky už dost historicky mrtvá témata kolem sudeťáků, dekretů apd. Vždyť jsme spojená Evropa, cestovat, stěhovat se a kupovat nemovitosti může kdokoliv kde chce. Nemyslíte, že vy, jako vystudovaná a profesní ekonomka, jste se měla více zaměřit v kampani na ekonomická řešení a pozitivní ekonomicko-sociální témata, kterým právě vy rozumíte z kandidátů asi nejlépe. Místo meče bych u vás raději viděl podanou ruku a nabídnutou lepší péči o ekonomiku státu. Snad by pak i ten Hrad byl blíže ... Děkuji za odpověď a i nadále vám fandím!
Děkuji Vám za upřímná kritická slova, zamyslím se nad nimi. Pokud si vzpomenete na závěrečnou televizní debatu, byla jsem jediná, kdo tam uváděl ekonomická data a varoval před důsledky ekonomických rozhodnutí této vlády.
hbnnbgdgjhhjjjbgghjkhg57888888, 23. ledna 2013 • 14:34
Mate rada vejce?
Ano
Tom, 23. ledna 2013 • 14:34
Dobrý den, jste v kontaktu s Jitkou Obzinovou a Barou Tachecí? Jak vzpominate na ty časy...kdy jste v televizi působila a vaše novinářské "trio" nastavilo v čt laťku, kterou de facto čt dodnes nepřekročilo?
S oběma jsem v kontaktu sice velmi zřídka, ale víme o sobě. Děkuji za uznání naší práce.
Jenda, 23. ledna 2013 • 14:33
Knadidovala by jste na nějkou funkci i za komunismu? :)
Nevím. V roce 1989 jsem se zúčastnila konkursu na místo ekonomického redaktora tehdejší Československé televize.
Brabec, 23. ledna 2013 • 14:32
Jsem Váš volič. Ale výsledky nejsou - proč se pravice nespojí - takhle to nikam nevede. Neuvažujete o SSO ? Dneska ODS i TOP dělají levicovou politiku a v příštích volbách to bude nástup levicových stran.
SSO bohužel zatím spolupráci se Suverenitou odmítá. Suverenita o sjednocování sil zájem trvale deklaruje.
Richard Paleček, 23. ledna 2013 • 14:31
Dal jsem Vám svůj hlas, a proto mě Váš neúspěch mrzí. Myslíte, že jste už "ocejchovaná" a nikdo Vás volit nebude, nebo Váš čas teprve přijde? richard.palecek@seznam.cz
Děkuji Vám za podporu. Dal jste mi dotaz, který si kladu také. Je zajímavé, že nikomu nevadí neúspěchy kandidatur např. Miloše Zemana nebo politická turistika Karla Schwarzenberga. S cejchem je to těžké, na druhou stranu si říkám - mám ten cejch já nebo nemainstreamové názory, které dlouhodobě prosazuji? Uvidíme...
Martin Koukal, 23. ledna 2013 • 14:25
Dobrý den. Řekl Vám s. G.Husák něco , když jste mu 25.5 1985 předávala kytici před Staroměstskou radnicí?
Myslím že ne, nevzpomínám si, možná poděkoval.
Martin, 23. ledna 2013 • 14:25
Co chystate v ramci odpocinku?Bude dovolena v teplych krajich,ci nejaky jiny relax?
S manželem se právě rozhodujeme, jaký typ relaxace zvolíme. Rozhodnuto není.
Robert, 23. ledna 2013 • 14:24
Jakou polohu máte nejradši a kdyby jste si musela vybrat, se kterým prezidentským finalistou byste si to rozdala...?
O své sexualitě se veřejně nevyjadřuji.
Ladislav Gorgl, 23. ledna 2013 • 14:23
Dobrý den , rád bych znal Váš názor na Václava Klause, Vladimíra Železného a Miroslava Grebeníčka . Stručná odpověď bude stačit . Děkuji
VK - zastánce suverenity, svobody a volného trhu, VŽ - tvůrce úspěchu TV Nova, MG - politický pragmatik
Pavol Lukac, 23. ledna 2013 • 14:20
Dobry den, zaujimalo by ma, ako by ste riesila financovanie infrastruktury, skolstva a podobne v pripade, ze by CR bola mimo EU, co je evidentne vasim snom. Alebo by ste chceli v EU byt, na nic neprispievat, s nicim nesuhlasit a brat peniaze z fondov?
Nikdy jsem neřekla, že je mým snem, aby ČR byla mimo EU. Pokud jde o příjmy z EU a příspěvky do EU, započtěte nejen peníze, ale také zavřené cukrovary, znevýhodněné zemědělství, euro žárovky, euro teploměry a další náklady.
Týna, 23. ledna 2013 • 14:18
Dobrý den, paní Bobošíková. Vaše názory na EU jsou velmi sympatické, ztotožňuji se s Vaším výrokem o tom, že EU je cesta k chudobě. Alespoň pro obyčejné lidi. ALE: roky jste "pracovala" jako europoslankyně, brala královské peníze od daňových poplatníků, pro ketríé jste neudělala nic, zaměstnala celou rodinu jako "poradce" a ještě jste si nechala platit domácí kancelář. Jistě, kdo by tyto výhody nevyužil. Ale nepřijde Vám nefér teď, když Vás již EU přímo nesponzoruje, ji takhle odsuzovat? Není to pro mne ani mé známé vůbec důvěryhodné. Můžeme Vám věřit?
Píšete samé nepravdy, rodinu jsem nezaměstnávala, kancelář doma jsem nikdy neměla, ale tento mýtus už nikomu nevyvrátím. Naopak jsem byla britskou organizací Open Europe ohodnocena jako nejtransparentnější česká europoslankyně i proto, že jsem stabilně hlasovala proti zvyšování posleckých platů, náhrad a důchodů.
Škopek Ondřej, 23. ledna 2013 • 14:14
Dobrý den, rád bych se zeptal na jaké křeslo budete kandidovat nyní. Děkuji za odpověď.
Poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
Richard Zahradníček, 23. ledna 2013 • 14:14
Na co budete kandidovat příště?
Už jsem odpovídala
Milan, 23. ledna 2013 • 14:14
Paní Bobošíková,Myslíte si že může tento stát řádně fungovat ,když má takový paskvil v ústavě.Všichni rozhoduji a nikdo nemá za nic odpovědnost.Hrůza co se rozkradlo ale vlak jede dál.Fandím Vám a pracujte i s těmi obyčejný lidmi.
Děkuji Vám za podporu, také jsem zděšena naprostým nedostatkem odpovědnosti nejen v zákonodárství, ale ve státní správě a v řadě odvětví lidské činnosti. I proto se angažuji ve veřejném prostoru.
Marie Viktorová, 23. ledna 2013 • 14:12
Dobrý den , paní Bobošíková. Mám dojem, že v ČR pravda a láska nad lží a nenávistí nevyhrála a proto mám jen jednu otázku: Nezdá se Vám, že si svojí upřimností ohledně stavu naší země a různých kaus ubližujete?
Ano, vím, že se přímočarost a otevřenost moc nenosí, ale myslím, že je nutná, a že do demokratické svobodné společnosti patří. Máte pravdu, že občas se za ni "platí".
Jana P., 23. ledna 2013 • 14:11
Dobrý den paní Bobošíková, zajímalo by mne, jestli chystáte (nebo dokonce už píšete) další zajímavou knihu. Člověk si tak díky Vašim zkušenostem a postřehům dává mnoho věcí do souvislostí. Přeju Vám hodně štěstí a Vaší straně hodně uvědomělých voličů. Jana P.
Knihy jsem vydala dvě, zatím nic dalšího nechystám.
Dejf, 23. ledna 2013 • 14:11
Nepřipadáte si trapná, když i přes volební výsledky neustále kandidujete kam můžete? Evidentně na vás není nikdo zvědavý, možná byste mohla zapřemýšlet o změně koníčku.
Nepřipadám si trapná. Považuji to za projev svobodné vůle.
Pavel Krejčí, 23. ledna 2013 • 14:10
Kdy a kam, zase hodláte kandidovat?
Do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v roce 2014.
Dolejš Jiří, 23. ledna 2013 • 14:08
Zdravím, jste krásná žena, nepřemýšlal jste někdy nad focením aktů?
Děkuji Vám, o aktech jsem nepřemýšlela a ani tak činit nebudu.
Jan Stránský, 23. ledna 2013 • 14:08
Dobrý den Jano,také si myslíte ,že jsme provedli válečný zločin ,když jsme vyhnali německé agresory a jejich přívržence ?Příkladně mé prarodiče zabili zrovna sudeťáci ,kteří si možná ještě v blahobytu žijí v Německu
Dobry den, srovnávání zločinů nacistů s excesy při odsunu zásadně odmítám. Mezi tyto události nelze klást rovnítko. zdrojem druhé světové války byl německý nacismus. Postupimská dohoda, dektrety prezidenta Edvarda Beneše a následný odsun považuji jen za důsledek toho, co napáchali nacisté. nazývat odsun válečným zločinem je nesmysl.

 

luk


Klíčová slova: rxrxDiskuse ke článku