Striptýzové virální video stálo čtyřicet tisíc. Získalo přes sto tisíc diváků | Reflex.cz
nahoru

Striptýzové virální video stálo čtyřicet tisíc. Získalo přes sto tisíc diváků

pev21. října 2011 • 13:09
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
• foto: 
web.utb.cz

Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, která tvorbou propagačního virálního videa pověřila vlastní studenty, se rozhodnutí vyplatilo. Za čtyřicet tisíc korun vznikla reklama, kterou vidělo v posledních dnech jen na dvou videoserverech, YouTube a Vimeo, dohromady přes sto tisíc návštěvníků.

 

 

Na povedený klip, na němž odhaluje slavná moderní umělecká díla svlékající se studentka, zároveň upozornila internetová média - kromě webu Reflex.cz si jej mohli přehrát například čtenáři serverů iDnes.cz, Lidovky.cz, Novinky.cz či Blesk.cz.

 

Proč se ale škola v první řadě rozhodla dát zakázku vlastním studentům? "Vzhledem k tomu, že jednou z fakult univerzity je Fakulta multimediálních komunikací, která vychovává odborníky na marketing a mimo jiné také filmaře, rádi s těmito mladými lidmi spolupracujeme, a to na mnoha projektech," řekla Reflexu kancléřka univerzity Andrea Kadlčíková.

 

 

 

VIDEO: Tak trochu jiná přednáška. Místo výkladu čekal zlínské studenty striptýz

 

S nápadem podle ní přišla samotná univerzita, která požádala studenty výše zmíněné fakulty, aby promysleli různé scénáře. "Těch se sešlo několik. Byly mezi nimi hororové náměty, kruhy v obilí, sci-fi a jiné. Po dlouhých debatách jsme dali na instinkt našich studentů a vybrali scénář, který je sice lehce provokativní, ale zůstává vkusný," vysvětluje kancléřka.

 

Striptýz na akademické půdě si zlínská univerzita zaplatila

 

Podle Kadlčíkové se do natáčení videa pustil tým šesti studentů. Ten se také podělil o čtyřicetitisícovou odměnu, která měla kompenzovat i nutné režijní náklady. Vložené peníze se už univerzitě začínají vracet v podobě nárůstu návštěvnosti univerzitního webu. "Po pravdě nás takový zájem překvapil. Virální video by mělo rozpoutat diskusi a to se snad podařilo," dodává.

pev

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější