nahoru

Striptýzové virální video stálo čtyřicet tisíc. Získalo přes sto tisíc diváků

pev21. října 2011 • 13:09
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
• foto: 
web.utb.cz

Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, která tvorbou propagačního virálního videa pověřila vlastní studenty, se rozhodnutí vyplatilo. Za čtyřicet tisíc korun vznikla reklama, kterou vidělo v posledních dnech jen na dvou videoserverech, YouTube a Vimeo, dohromady přes sto tisíc návštěvníků.

 

 

Na povedený klip, na němž odhaluje slavná moderní umělecká díla svlékající se studentka, zároveň upozornila internetová média - kromě webu Reflex.cz si jej mohli přehrát například čtenáři serverů iDnes.cz, Lidovky.cz, Novinky.cz či Blesk.cz.

 

Proč se ale škola v první řadě rozhodla dát zakázku vlastním studentům? "Vzhledem k tomu, že jednou z fakult univerzity je Fakulta multimediálních komunikací, která vychovává odborníky na marketing a mimo jiné také filmaře, rádi s těmito mladými lidmi spolupracujeme, a to na mnoha projektech," řekla Reflexu kancléřka univerzity Andrea Kadlčíková.

 

 

 

 

S nápadem podle ní přišla samotná univerzita, která požádala studenty výše zmíněné fakulty, aby promysleli různé scénáře. "Těch se sešlo několik. Byly mezi nimi hororové náměty, kruhy v obilí, sci-fi a jiné. Po dlouhých debatách jsme dali na instinkt našich studentů a vybrali scénář, který je sice lehce provokativní, ale zůstává vkusný," vysvětluje kancléřka.

 

 

Podle Kadlčíkové se do natáčení videa pustil tým šesti studentů. Ten se také podělil o čtyřicetitisícovou odměnu, která měla kompenzovat i nutné režijní náklady. Vložené peníze se už univerzitě začínají vracet v podobě nárůstu návštěvnosti univerzitního webu. "Po pravdě nás takový zájem překvapil. Virální video by mělo rozpoutat diskusi a to se snad podařilo," dodává.

pev


Diskuse ke článku