nahoru

Festival Colours of Ostrava láká na The Killers, Twenty One Pilots, Martina Garrixe, LP nebo Franz Ferdinand

red 22. června 2022 • 14:00
Colours of Ostrava
Colours of Ostrava
• foto: 
Zdenko Hanout

Festival Colours of Ostrava se po dvouleté vynucené koronavirové pauze vrací - naživo, naplno, s prvotřídním programem světových hvězd, bez omezení, ve velikosti i atmosféře, jak jsme byli zvyklí před pandemií.

19. ročník, který proběhne od 13. do 16. července 2022 v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic, láká na bohatý program v čele s The Killers, Twenty One Pilots, Martinem Garrixem, LP, Franz Ferdinand, Kings of Convenience, Meduzou, Hiromi, Inhaler, Larkin Poe, Modest Mouse, Phoebe Bridgers, Princess Nokia, Sleaford Mods, Tindersticks, Wardruna a dalšími.

Na Colours of Ostrava, jak je již zvykem, přijedou kapely a hudebníci mnoha žánrů. Z elektronické hudby jsou potvrzeni například Axel Thesleff (Finsko), Dardelica (UK), Darkstar (UK), Darzack (Francie), Eelke Kleijn (Holandsko), Gioli & Assia (Itálie), Giorgia Angiuli (Itálie), Matias Aguayo (Chile), a S+C+A+R+R (Francie), z rocku Ivan & The Parazol (Maďarsko), LIFE (UK) a PENGSHUi (UK), z africké hudby Fatoumata Diawara (Mali), Fofoulah (UK/Senegal/Gambie), Mazaher (Egypt) a Lova Lova (Demokratická republika Kongo), z world a folk music s mnoha přesahy Anna RF (Izrael), Bazzookas (Holandsko), Marina Satti (Řecko), OMIRI (Portugalsko), Rodrigo Cuevas (Španělsko), SuRealistas (Argentina/Itálie), The Tune (Jižní Korea), Puuluup (Estonsko) a Talisk (Skotsko). Jazz zastoupí Hiromi (Japonsko) a Malox (Izrael), rap Princess Nokia (USA) a Alina Pash (Ukrajina), soul Joel Culpepper (UK), blues Roosevelt Collier (USA), metal Voice of Baceprot (Indonésie) a indie scénu Chef´Special (Holandsko), Hudson Taylor (Irsko) a Sons of The East (Austrálie).

Z českých a slovenských kapel na letošních Colours of Ostrava zahrají například 7krát3 live band, Bára Zmeková, Beata Hlavenková s Kapelou snů, Bratři, Circus Brothers, Hrubá Hudba, Irena & Vojtěch Havlovi, Jan Fic a kapela, Jiří Krhut & Štěpán Kozub, Kapitán Demo, Luvver, Markéta Irglová, Permoník Choir Karviná s Michalem Žáčkem, The Beautifuls nebo The Youniverse.

Nebude chybět ani divadelní program s řadou oceněných inscenací. Divadlo Petra Bezruče uvede hudební „dokumentární fikci” Špinarka, Cirk La Putyka pohybově-cirkusové představení Runners a soubor Lenky Vagnerové taneční inscenaci Panoptikum. Nespoutanou improvizaci přivezou do Ostravy soubory VOSTO5 a My kluci, co spolu chodíme. Sílu populárních písní pak v představení This Is Not a Love Song prozkoumá trojice Ufftenživot.

Po boku Colours of Ostrava proběhne také již tradiční mezinárodní fórum Meltingpot, které na 9 diskusních scénách přivítá více než 200 řečníků z celého světa.

Na mnoha pódiích se těšte také na diskuse a tajné koncerty na Reflex stage, filmy či výtvarné instalace. Návštěvníci mohou využít stanové městečko, Chill Village s luxusními stany, rodinnou zónu s bohatým programem i slevy na vstupy do ostravských turistických cílů.

Čtyřdenní i jednodenní vstupenky jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu a v sítích GoOut a Ticketportal.

Tři otázky pro ředitelku Zlatu Holušovou:

Jaké budou Colours po třech letech?

Můžeme slíbit nejlepší ročník v historii. Nejen díky programu předních světových hvězd, ale především díky tomu, že to bude první plnohodnotný ročník po koronavirové pandemii. Že se společně sejdeme s našimi fanoušky a užijeme si po dlouhé době živou hudbu a živou kulturu. Tyto zážitky není možné nijak nahradit a všichni si je uchováme dále. Takže slibujeme, že atmosféra bude neopakovatelná.

Budou pro návštěvníky platit nějaká protikoronavirová pravidla?

Ne. Letošní Colours of Ostrava proběhnou bez roušek, bez rozestupů, bez prokazování T-N-O, bez omezování počtu diváků a podobně. Takže bez omezení - svobodně. Ale samozřejmě zodpovědně, s respektem vůči ostatním návštěvníkům.

Co byste z programu vyzvedli?

Určitě nejen ta jména, která jsou velkými písmeny na plakátu - jako The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix či LP. Ale návštěvníci uvidí mnoho pečlivě vybraných kapel z celého světa, které nejsou třeba tak známé, ale jejich koncerty se stanou velkým strhujícím zážitkem. A určitě si nenechte ujít diskuze na fóru Meltingpot, kde se zaměříme jak na výzvy současného světa, tak i na svět vnitřní, na každého z nás.

Video se připravuje ...
Colours of Ostrava 2019 | AftermovieVIDEO Colours of Ostrava

red


Klíčová slova: kultura, Colours of OstravaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.